کد خبر:4310
پ
نوبخت (۱)

لایحه بودجه ۹۷ بنا به ضرورت ها، بودجه ای متفاوت از سنوات گذشته است

رییس سازمان برنامه و بودجه: از فردا لایحه بودجه ۹۷ در دستور کار دولت قرار می گیرد.

 معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه درجلسه شورای برنامه ریزی استان البرز، با تاکید بر اینکه آخرین اصلاحات لایحه بودجه ۹۷ در سازمان برنامه و بودجه انجام شده است، گفت: از فردا لایحه بودجه ۹۷ در دستور کار دولت قرار می گیرد.

ارائه لایحه بودجه ۹۷ به مجلس در وقت مقرر ۱۵ آذر

به گزارش سروش، محمدباقر نوبخت افزود: باید مصوبات هیات دولت درخصوص پیش نویس لایحه بودجه سال ۹۷ را نهایی کرده و در وقت مقرر که ۱۵ آذر است، به مجلس ارایه دهیم.

بودجه ای متفاوت از سنوات گذشته

نوبخت با تاکید بر اینکه ۱۱ موضوع متفاوت در لایحه بودجه ۹۷ لحاظ کرده ایم، گفت: این لایحه بنا به ضرورت ها، بودجه ای متفاوت از سنوات گذشته است.

معاون رییس جمهوری با تاکید بر اینکه در ۴ سال دولت یازدهم کشور با ۱۵۷ میلیارد دلار درآمد نفتی اداره شد، گفت: آمار و ارقام موجود در کشور در۳۰ سال گذشته مشاهده شده به ما کمک می کند تا از ظرفیت های کشور مطلع شویم.

رییس سازمان برنامه و بودجه همچنین گفت: ۲۰ درصدسهم استان ها نسبت به روال جاری افزایش می یابد و ۱۷۹ طرح ملی به استان ها واگذار می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه استان البرز استان مهمی برای دولت است و برای بودجه سال آینده به صورت مشخص ارقام متفاوتی نسبت به امسال خواهد داشت، گفت: ارتقای شاخص های اقتصادی بالغ بر ۳۲ میلیارد و ۹۷۴ میلیون است و برای ۵ پروژه مهم برای سال ۹۷ نیز در حد ۱۳ میلیارد تومان اعتبار ویژه داریم.

کل اعتبارات مورد نیاز سال آینده استان البرز

وی افزود: کل اعتبارات مورد نیاز سال آینده استان ۷۷ میلیارد و ۶۱۱ میلیون تومان است و در کنار آن ۳۹ میلیارد تومان برای پروزه های ملی در نظر گرفته می شود.

نوبخت خاطرنشان کرد که به منظور گسترش اعتبارات ملی بخش قابل توجهی از اعتبارات ملی برای جلسه شورای برنامه ریزی لحاظ خواهد شد.

وی افزود: در افزایش اختیارات استان البرز، به سازمان برنامه بودجه استان تفویض می کنیم تا با نظر استاندار تصمیم گیری صورت گیرد، این اقدامات برای سال ۹۷ در بودجه لحاظ شده است.

نوبخت اضافه کرد: تخصیص اعتبارات سال گذشته و اختصاص بیش از ۱۰۰ درصدی مصوبات سفر رییس جمهوری به البرز پیگیری و در ادامه تخصیص اعتبار بیشتر در سال ۹۷ پیگیری می شود.

به گزارش سروش، وی در پایان  افزود: مصوبات دو پروژه ملی و ۵ پروژه استانی وقتی استانی تازه تاسیس می شد باید جدا از اعتبارات مصوب ملی و استانی، برای زیرساخت ها به ویژه زیرساخت های اداری در نظر گرفته می شد. در جلسه قبل از تشکیل شورا تاکید کردم این مهم پیگیری شود.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه