کد خبر:4265
پ
صباغیان
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس

لزوم برنامه‌ریزی بودجه کشور بر اساس نگاه ملی نه منطقه‌ای!

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس معتقد است، بودجه اساس کارکرد دولت محسوب می‎شود لذا باید با نگاه ملی آن را برنامه ریزی کرد نه با نگاه‌های منطقه‏‎ای.

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس معتقد است، بودجه اساس کارکرد دولت محسوب می‎شود لذا باید با نگاه ملی آن را برنامه ریزی کرد نه با نگاه‌های منطقه‏‎ای.

به گزارش سروش، محمدرضا صباغیان بافقی در گفت‌وگو با رسانه‎ها، درباره الزامات تدوین لایحه بودجه ۹۷ بیان کرد: در تدوین لایحه بودجه‎ی ما باید از اعتبارات هزینه ای بکاهیم و در عوض اعتبارات عمرانی را افزایش دهیم اما متاسفانه هر ساله در برنامه ریزی بودجه شاهد هستیم که اینگونه عمل نمی شود و حتی بعضا بالعکس اتفاق می افتد.

 

بودجه ، برنامه‌ریزی مالی و یک فهرست از تمام هزینه‌های برنامه‌ریزی شده و درآمد است. این برنامه برای صرفه جویی، استقراض و مخارج است.

 

بودجه، یک مفهوم مهم در اقتصاد خرد، که با استفاده از خط بودجه به نشان دادن تجارت آف بین دو یا چند کالا است. در شرایط دیگر، بودجه، یک برنامه سازمانی مندرج در شرایط پولی است.

 

بودجه‎ی دولت، خلاصه یا طرح درآمد و هزینه‌های در نظر گرفته شده دولت می‌باشد.

 

این عضو کمیسیون شوراها در ادامه گفت: امیدوارم بودجه‎ی ۹۷ مطابق برنامه ای که آقای نوبخت؛ رئیس سازمان برنامه و بودجه،  اعلام کردند، بر اساس عملکردها برنامه ریزی شود تا بتوانیم بودجه مناسب‎تری داشته باشیم.

به گزارش سروش، نماینده مردم مهریز و بافق بیان کرد: با توجه به وضعیت بیکاری که در کشور حاکم است، باید اعتبارات را بیشتر به سوی طرح ها و برنامه‎هایی سوق دهیم که بتوانند در شرایط کنونی اوضاع اقتصادی کشور را سامان دهند البته شایان ذکر است که در همه بخش ها تخصیص اعتبارات لازم است. 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه