کد خبر:4460
پ
هواپ
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی

اعتراض به بانک مرکزی در خصوص حذف ارز مبادلاتی به ایرلاین‌ها

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از ارجاع نامه اعتراضی ایرلاین‌ها به معاون اول رئیس‎جمهوری درباره حذف ارز مبادلاتی به بانک مرکزی خبر داد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از ارجاع نامه اعتراضی ایرلاین‌ها به معاون اول رئیس‎جمهوری درباره حذف ارز مبادلاتی به بانک مرکزی خبر داد.

 

به گزارش سروش، با توجه به حذف ارز مبادلاتی اختصاصی به ایرلاین‌ها این شرکت‌ها در نامه‌ای اعتراضی بازگشت دوباره این ارز را خواستار و پیگیر شده‌اند.

 

مقصود اسعدی سامانی در گفت‌وگو با رسانه‎ها، با بیان این که از چند هفته قبل با دستور بانک مرکزی عرضه ارز مبادلاتی به ایرلاین‌ها متوقف شد، اظهار کرد: این موضوع برای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی هزینه‌ای مضاعف به وجود می‌آورد و شاید بسیاری از آنها نتوانند فشار حاصل از این موضوع را تحمل کنند، زیرا بخش قابل توجهی از هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی با ارزهای خارجی انجام می‌شود.

 

به گفته وی، در شرایطی که ایرلاین‌ها امکان دسترسی به ارز دولتی را نداشته باشند مجبورند برای تامین نیاز خود به بازار آزاد مراجعه کنند که همین موضوع احتمال بالا رفتن دوباره قیمت ارز در بازار آزاد را افزایش دهد.

 

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ادامه داد: با توجه به این شرایط شرکت‌های هواپیمایی اعتراض رسمی خود را در قالب نامه‌ای به معاون اول رییس جمهوری تقدیم کردند و ایشان نیز این نامه را به معاونت ارزی بانک مرکزی ارجاع دادند که هنوز این معاونت پاسخی قطعی به درخواست شرکت‌های هواپیمایی نداده است.

 

اسعدی سامانی ابراز امیدواری کرد: با موافقت بانک مرکزی بار دیگر امکان تخصیص ارز مبادلاتی به ایرلاین‌ها فراهم آید زیرا در غیر این صورت این شرکت‌ها برای تامین نیازهای اولیه خود مشکلاتی جدی خواهند داشت.

 

به گزارش سروش، چندی قبل بانک مرکزی در راستای یکسان سازی نرخ ارز در بازار اعلام کرد: تخصیص ارز مبادلاتی به شرکت‌های هواپیمایی متوقف خواهد شد. این ارز پس از تکانه‌های شدید بازار در سال‌های ابتدایی دهه ۹۰ به شرکت‌های هواپیمایی اختصاص یافته بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه