کد خبر:4527
پ
علم-حزب-الله
مسئول روابط بین‌الملل حزب الله لبنان

اعلام آمادگی حزب الله برای برقراری تفاهم و گفت‎وگوی واقعی با شرکا

مسئول روابط بین‌الملل حزب الله  لبنان، آمادگی حزب الله  را  برای برقراری تفاهم با شریکان خود در کشور و انجام گفت‎وگوی واقعی اعلام کرد.

مسئول روابط بین‌الملل حزب الله  لبنان، آمادگی حزب الله  را  برای برقراری تفاهم با شریکان خود در کشور و انجام گفت‎وگوی واقعی اعلام کرد.

به گزارش سروش، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، عمار موسوی، مسئول روابط بین‌الملل لبنان گفت: کسانی که تلاش دارند دیکته‌های خود را به لبنان تحمیل کنند باید دست از این کار برداشته و اعتراف کنند که اشتباه کرده و شکست خوردند.

موسوی در جشن یادبودی که حزب الله در شهرک “حاره الفیکانی” در بقاع ترتیب داده بود، گفت: استعفای غیرمنتظره حریری به اجبار ریاض انجام شد و هدف از آن ایجاد جرقه‌ای بود تا لبنان را به آتش بکشاند و مردم آن را رو در روی هم قرار دهد.

 

روزنامه رأی الیوم در اینترنت به قلم زهیر اندراوس نوشت: علیرغم اینکه صهیونیست‎ها حزب الله لبنان را پس از ایران دشمن شماره دو خود به شمار می آورند اما حزب الله اکنون به خطری راهبردی تبدیل شده است و سیدحسن نصرالله یکی از رهبران عربی است که باید به سخن او گوش سپرد.

وی مواضع میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان را ستود و گفت: عون در این باره مسؤولیت بزرگی برعهده داشت و ثابت کرد که مرد بزرگی است. اما همه لبنانی‌ها اتفاق نظر دارند آنچه در روزهای اخیر رخ داد برنامه‌ریزی شده و هدفش تسلط بر لبنان و قرار دادن مردمش رو در روی هم بود.

به گزارش سروش، وی افزود به لطف آگاهی، بینش و صبر بخش اصلی این برنامه را پشت سر گذاشتیم و انشاءالله مابقی این مراحل را هم پشت سر خواهیم گذاشت.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه