کد خبر:4433
پ
پ
آغاز به کار کرد

برگزاری همایش بین المللی فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری ایران

همایش فرصت‎های اقتصادی در ایران با حضور صد شرکت خارجی از جمله گردشگری و توریست درمانی، انرژی‎های پاک، کشاورزی ، انرژی و خودروسازی آغاز به کار کرد.

همایش فرصت‎های اقتصادی در ایران با حضور صد شرکت خارجی از جمله گردشگری و توریست درمانی، انرژی‎های پاک، کشاورزی ، انرژی و خودروسازی آغاز به کار کرد.

 

به گزارش سروش،این همایش از امروز به مدت ۴ روز در تهران با هدف معرفی فرصت‎های اقتصادی و سرمایه گذاری در ایران با حضور نمایندگان صد شرکت خارجی فعال در صنایع مختلف و از جمله گردشگری و توریست درمانی، انرژی‎های پاک، کشاورزی ، انرژی و خودروسازی و همچنین صنایع غذایی برگزار شد.

این همایش در بخش‎های دولتی و خصوصی عضو اتاق‎های بازرگانی که به تشریح ظرفیت‎ برای جذب سرمایه گذاری‎های خارجی به روش‎های مختلف خواهند پرداخت،

کارشناسان اقتصادی و ناظران بین المللی بازار سرمایه نیز، مزیت‎های نسبی ایران را برای سرمایه گذاری خارجی و همکاری با طرف‎های ایرانی تشریح خواهند کرد.

 

این همایش با همکاری فدراسیون جهانی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی (فموزا) ، یونیدو (سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل متحد) ، آنکتاد (کنفرانس تجارت وتوسعه سازمان ملل ) بانک جهانی ، بانک سرمایه گذاری اروپا ، بانک توسعه آسیا ، وایپا (مرجع جهانی سرمایه گذاری خارجی ) تا ۷ آذر در مرکز همایش‎های بین المللی صداوسیما و همچنین هتل پارسیان استقلال برگزار می شود و بیش از ۳۵ میلیارد دلار فرصت‎های سرمایه گذاری را به شرکت کنندگان معرفی خواهد کرد.

این همایش با شعار ایران را دوباره کشف کنید، برگزار خواهد شد.

در سوی دیگر هم علاقه مندی‎های حدود ۳۰۰ شرکت داخلی نیز گرفته شده است تا در زمان برگزاری نشست، طرف ها وقت خود را صرف بحث‎های نهایی و انعقاد تفاهمنامه کنند.

به گفته مسئولان برگزاری این همایش، حضور شرکت‎هایی از چین، آلمان، دانمارک، فنلاند، فرانسه، روسیه، ژاپن، صربستان، کره جنوبی، اسپانیا، سوییس، سوئد، امارات متحده عربی، هنک گنگ، هند و عربستان نشان می دهد که

 

به گزارش سروش، مواضع اخیر رئیس جمهور آمریکا درخصوص برجام تاثیری در عزم جهانی برای تعامل اقتصادی با ایران نداشته است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه