اخبار برگزیده

کد خبر:4825
پ
اینترنت

رتبه اول ارزانترین اینترنت پرسرعت دنیا در اختیار ایرانی ها قرار دارد

به تازگی موسسه انگلیسی «Cable.co.uk» که به مقایسه کیفیت خدمات شرکت های ارائه دهنده اینترنت پر سرعت و خدمات تلفن، تلویزیون و غیره می پردازد، مقایسه ای بین متوسط قیمت ماهانه اینترنت پر سرعت در کشورهای جهان انجام داده که در نتیجه آن، ایران رتبه اول ارزان ترین هزینه را کسب کرده است.

به تازگی موسسه انگلیسی «Cable.co.uk» که به مقایسه کیفیت خدمات شرکت های ارائه دهنده اینترنت پر سرعت و خدمات تلفن، تلویزیون و غیره می پردازد، مقایسه ای بین متوسط قیمت ماهانه اینترنت پر سرعت در کشورهای جهان انجام داده که در نتیجه آن، ایران رتبه اول ارزانترین اینترنت پرسرعت را کسب کرده است.

به گزارش سروش،  گفتنی است این بررسی ها در بین ۳۳۵۱ شرکت ارائه دهنده از ۱۹۶ کشور جهان و در بازه زمانی ۲۷ مرداد الی ۲۰ مهر ماه سال جاری انجام شده است.

رتبه اول ارزانترین اینترنت پرسرعت در جهان

بر اساس این گزارش، متوسط هزینه ماهیانه اینترنت در ایران معادل ۵٫۳۷ دلار است که حتی از حداقل۵٫۵۱ دلاری اوکراین در اروپای شرقی نیز ارزان تر است.

در این بین، آمریکا با هزینه ۶۶٫۱۷ دلار در رتبه ۱۱۴ ایستاده و در نهایت کشور بورکینافاسو در غرب آفریقا، با میانگین قیمت ۹۶۱٫۲۲ دلار برای هر ماه، با ارائه گران ترین اینترنت پر سرعت، آخرین رتبه را کسب کرده. لازم به ذکر است که در حدود ۹۷ درصد از شهروندان این کشور آفریقایی هیچ گونه دسترسی به اینترنت ندارند.

لازم به ذکر است که این گزارش شامل سرعت اینترنت کشورها نمی شود و در صورتی که این مسئله در مقایسه لحاظ شود، قطعاً نسبت مبلغ پرداختی به سرعت ارائه شده به کاربران تغییر خواهد کرد.

به گزارش سروش، گفتنی است پیشتر در مقایسه سرعت اینترنتی که این شرکت انگلیسی در بازه زمانی یک ساله منتهی به ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری انجام داده بود، از مجموع ۴۸۹۲۴ آزمایش سرعت که در ایران انجام شده بود، کشورمان با متوسط سرعت دانلود ۱٫۵۶ مگابیت در ثانیه، رتبه ۱۳۳ (از حیث سرعت) را به دست آورده بود.

همچنین موسسه «آکامای تکنولوژی» در بررسی مهر ماه خود ایران را با میانگین سرعت ۴٫۷ مگابیت در ثانیه در رتبه ۱۰۷ (از حیث سرعت) قرار داده بود.

 

ارزانترین اینترنت پرسرعت

انتهای پیام///

منبع
انتخاب
ارسال دیدگاه