کد خبر:4614
پ
janin-1

سقط جنین در سال جاری نسبت به سال گذشته چشم گیر بوده است

سقط جنین در شش ماه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ که تعداد درخواست برای صدور مجوز سقط درمانی نهصد وپنجاه مورد اعلام شده بود ۲۳درصدافزایش یافته است.

سقط جنین در شش ماه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ که تعداد درخواست برای صدور مجوز سقط درمانی نهصد وپنجاه مورد اعلام شده بود ۲۳درصدافزایش یافته است.

 

به گزارش سروش، درشش ماه نخست امسال ۱۱۷۳ نفر جهت دریافت مجوز سقط درمانی (جسمانی) به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کرده اند.

 

سقط جنین در کشور نسبت به سال گذشته:

در شش ماه نخست سالجاری یک هزارویکصدوهفتاد وسه نفر جهت دریافت مجوز سقط درمانی (جسمانی) به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کرده اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۵ که تعداد درخواست برای صدور مجوز سقط جنین نهصد وپنجاه مورد اعلام شده بود ۲۳درصدافزایش یافته است.

 

 

در شهریورماه امسال ۱۶۷مورد جهت دریافت مجوزسقط درمانی به این اداره کل مراجعه کرده اند که در مدت مشابه سال قبل۳درصدافزایش یافته است.

 

 

شرایط ضروری برای صدور مجوز سقط جنین:

شرایط ضروری برای صدور مجوز سقط درمانی به دو گروه تقسیم می شود: شرایط مربوط به ناهنجاری های جنینی و شرایط مربوط به وجود یک بیماری جدی در مادر که در مورد مشکلات و ناهنجاری های جنینی، تشخیص قطعی ناهنجاری با آزمایش ژنتیک معتبر و یا سونوگرافی معتبر،باعث صدور مجوز سقط می شود.

 

 

 

به گزارش سروش، در مواردی که ناهنجاری یا ناهنجاریها موجب حرج مادر شود، به رضایت آگاهانه وکتبی مادر، سن بارداری کمتر از ۱۹هفته براساس سونوگرافی سریال معتبر و اینکه حرج مادر توسط ۳متخصص مربوطه تشخیص و به تایید پزشکی قانونی برسد، نیاز است.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه