کد خبر:4522
پ
IMG09050543

شاعران ایرانی برای شرکت در جشنواره بین‌المللی شعر٬مسافر تونس می‌شوند

جشنواره بین‌المللی شعر المهرجان با حضور علیرضا قزوه و موسی بیدج،از شاعران ایرانی و هفتاد شاعر از کشورهای مختلف جهان در کشور تونس برگزار می‌شود.

جشنواره بین‌المللی شعر المهرجان با حضور علیرضا قزوه و موسی بیدج،از شاعران ایرانی و هفتاد شاعر از کشورهای مختلف جهان در کشور تونس برگزار می‌شود.

به گزارش سروش، «عادل بوعقه» مدیر جشنواره بین‌المللی «المهرجان الدولی للشعر بتوزر» در سخنانی با بیان اینکه در دوره‌ جدید این جشنواره، شاهد حضور تنگاتنگ شاعرانی از قاره‌های آفریقا، آسیا، اروپا و آمریکا هستیم، اظهار کرد: این دوره از جشنواره جورچینی از صداها و تجربه‌های شعری از اقصا نقاط مختلف جهان خواهد بود. این جشنواره از ۲۳ الی ۲۶ نوامبر و تحت شعار «الشعر والغموض» در شهر  «توزر»  تونس برگزار می‌شود.

کشور های شرکت کننده دراین مسابقه

وی افزود: همچنین در این دوره از جشنواره بین‌المللی شعر، مشارکت کننده‌هایی از تونس، موریتانی، مراکش، الجزائر، سلطنت عمان، قطر، امارات متحده عربی، لیبی، عراق، سوریه، ایتالیا، آلبانی، بوسنی و هرزگوین، ترکیه، ژاپن، کوبا، هند، لهستان، ایرلند، رومانی و پورتوریکو حضور دارند.

شاعران ایرانی گل سرسبد جشنواره

 

بوعقه همچنین گفت: در این دوره‌ جدید میزبان شاعرانی مانند موسی بیدج و علیرضا قزوه از ایران، هلال کاهان از ترکیه، ماری لوپز از پورتوریکو، جان کارلو بروچینی از ایتالیا و داریوس باکاک از لهستان هستیم.

مدیر جشنواره بین‌المللی «المهرجان الدولی للشعر بتوزر» خاطرنشان کرد: به لیست اسامی بالا می‌توان شخصیت‌های مطرح دیگری همچون دیاکیتی شیخ ساک از موریتانی، حارب الظاهری از امارات، محمد قراطاس و سعدالدین شاهین از فلسطین، صلاح الکبیسی از عراق، قاسم لوبای از مراکش، خدیجه بوعلی و سمیره عبید از قطر، عائشه المغربی و نیوین الهونی از کشور لیبی، یوسف بدیده و جلال خشاب و بن‌زرقه از الجزائر و احلام غانم از سوریه اشاره کرد.

 

 

بوعقه اظهار داشت: این پدیده ادبی ریشه‌دار به شهرت جهانی بزرگی دست یافته و ما سعی داریم که آن را علی‌رغم محدودیت امکانات مالی، مشهورتر کنیم.

به گزارش سروش٬ این جشنواره در سال ۱۹۸۱ میلادی تأسیس شد و در سال‌های اولیه فقط میزبان شاعرانی از کشورهای عربی بود. ولی از سال ۲۰۱۱ میلادی به بعد، تبدیل به یکی از برزگ‌ترین جشنواره‌های بین‌المللی در مورد شعر شد.

انتهای پیام///

منبع
مهر
ارسال دیدگاه