اخبار برگزیده

کد خبر:4641
پ
خواص-عناب

عناب از بیشترین بیماری های بدن جلوگیری می کند

عناب‌ طبع‌ معتدل‌ و مرطوب‌ دارد و همچنین‌ حاوی سدیم‌، پتاسیم‌، کربوهیدرات‌، پروتئین، کلسیم‌، منیزیم‌، آهن‌، ویتامین‌ A، C ، B6، B12 و املاح‌ است‌.

عناب طبع‌ معتدل‌ و مرطوب‌ دارد و همچنین‌ حاوی سدیم‌، پتاسیم‌، کربوهیدرات‌، پروتئین، کلسیم‌، منیزیم‌، آهن‌، ویتامین‌ A، C ، B6، B12 و املاح‌ است‌.

 

 

 

به گزارش سروش، یک پژوهشگر طب سنتی گفت: افراد برای رفع سرماخوردگی و سرفه‌ باید به مقدار مساوی از ترکیبات آویشن‌ شیرازی، پونه کوهی، گل پنیرک، گل ختمی‌، قدومه شیرازی، و عناب‌ را با هم ترکیب کنند.

 

 

حیدرعظمایی‌ محقق و پژوهشگر طب سنتی‌ درباره‌ عناب‌ اظهار کرد: عناب‌ طبع‌ معتدل‌ و مرطوب‌ دارد و همچنین‌ حاوی سدیم‌، پتاسیم‌، کربوهیدرات‌، پروتئین، کلسیم‌، منیزیم‌، آهن‌، ویتامین‌ A، C ، B6، B12 و املاح‌ است‌.

 

 

 

وی بیان کرد: عناب‌ به علت‌ داشتن لعاب‌ زیاد سینه‌ را نرم‌ می‌کند‌. اگر آن را‌ با آب‌ یا شیر‌ بجوشانند‌ و سپس‌ آن را میل‌ کنید این محلول‌ خاصیت‌ ملینی‌ پیدا می‌کند‌. عناب‌ همچنین‌ مدر‌ است‌ و خون را پاکسازی‌ و تصفیه‌ می‌کند‌.

 

 

 

 

این محقق‌ و پژوهشگر‌ طب‌ سنتی افزود: عناب ضد سرفه  است‌ و درد‌ سینه را برطرف‌ می‌کند، افراد‌ برای رفع‌ سرفه‌، سرما‌خوردگی‌، خلط‌ و تسکین‌ علائم‌ آسم‌ باید‌ به مقدار‌ مساوی‌ از گیاهانی مانند آویشن‌ شیرازی، پونه کوهی، گل پنیرک، گل ختمی، قدومه‌ شیرازی‌، بارهنگ‌ و هفت عدد عناب‌ را با هم ترکیب‌ کنند و در طول روز‌ این معجون را‌ میل‌ کنند‌، اشخاص‌ باید‌ استفاده از این ترکیب‌ را به مدت سه تا هفت روز‌ ادامه بدهند‌ این معجون مانند یک‌ آنتی‌بیوتیک‌ گیاهی‌ عمل‌ می‌کند‌.

 

 

 

عظمایی‌ تأکید‌ کرد: این میوه آرامبخش‌ و خواب‌آور است، جوشانده پوست این درخت سبب‌ درمان‌ اسهال‌ می‌شود‌. برای معالجه و التیام‌ زخم‌ها افراد باید‌ پودر ریشه‌ خشک شده عناب را بر روی‌ محل مورد نظر‌ بپاشند‌. عناب همچنین‌ تأثیر‌ بسزایی‌ در رفع خستگی‌ دارد‌.

 

 

وی‌ تصریح‌ کرد‌: جوشانده این میوه گرفتگی صدا را برطرف‌ می‌کند‌، برای این منظور‌ افراد باید ۵۰ تا ۱۰۰ گرم عناب را در یک لیتر‌ آب حرارت ملایم‌ بجوشانند‌ تا حجم آب دو  سوم‌ شود، سپس این جوشانده را روزانه سه تا چهار استکان میل کنند عناب دستگاه هاضمه و حافظه را تقویت‌ و کم اشتهایی‌ را برطرف‌ می‌کند.

 

به گزارش سروش، این محقق و پژوهشگر طب سنتی‌ در پایان با اشاره به نقش مؤثر عناب در رفع غمگینی‌، گفت: هر گاه افراد‌ احساس غمگینی‌ می‌کنند باید یک فنجان از دم کرده عناب را بنوشند‌، برای درمان سرطان‌ها نیز اشخاص‌ باید آب عناب را با کاهو میل کنند.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه