کد خبر:5494
پ
۲۶۴۱۰۸۳

کتاب هزار گونه جنگ نرم علیه ایران به چاپ رسید

کتاب «هزار گونه جنگ نرم علیه ایران» به قلم مجید جلالی‌نیا و رضا محمودی با موضوع بررسی رسانه‌های فارسی زبان خارج نشین و همچنین هجمه فرهنگی علیه ایران اسلامی منتشر شد.

کتاب «هزار گونه جنگ نرم علیه ایران» به قلم مجید جلالی‌نیا و رضا محمودی با موضوع بررسی رسانه‌های فارسی زبان خارج نشین و همچنین هجمه فرهنگی علیه ایران اسلامی منتشر شد.

به گزارش سروش، «هزار گونه جنگ نرم علیه ایران» با موضوع عرصه‌های تهدید جنگ نرم دشمنان به‌خصوص در حوزه رسانه‌های خارجی و تدابیر پدافند غیرعامل در حوزه رسانه‌ای، با قلم مجید جلالی نیا و رضا محمودی و به همت انتشارات سفیر اردهال و با حمایت کمیته پدافند غیرعامل سازمان تبلیغات اسلامی به چاپ رسید.

«هزار گونه جنگ نرم علیه ایران» در پنج فصل و ۲۲۶صفحه به‌نوعی پژوهشی در باب ریشه‌های  جنگ‌نرم دشمنان و راه‌های مقابله با آن قلمداد و با حمایت سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه تهدیدات دشمنان منتشرشده است.

نویسندگان این کتاب، مقوله تهدیدات جنگ نرم را در پنج بخش بررسی می‌کنند

نویسندگان این کتاب، مقوله تهدیدات جنگ نرم را در پنج بخش بررسی می‌کنند که بخش نخست آن به چیستی و چرایی این جنگ شامل بیان ریشه‌ها و بنیان‌های این جنگ، پیشینه و جنگ روانی می‌پردازد، در بخش دوم گردآورندگان به این جنگ از دیدگاه قرآن، رهبر معظم انقلاب اسلامی و جامعه با مباحثی مانند جنگ به تعبیر قرآن کریم نظریات مبتنی بر آن پرداخته و زوایای دیگر این مقوله را بررسی می‌کنند و در بخش سوم جنگ  در حوزه فرهنگ جامعه شامل اهداف این جنگ، نقش رسانه‌ها در این جنگ و … را مورد بررسی قرار می‌دهند.

جنگ نرم و فضای سایبری   

بخش چهارم این کتاب «جنگ‌نرم و فضای سایبری» نام دارد که گردآورندگان سعی دارند در آن به کارکردهای اینترنت و فضای مجازی پرداخته و ابزارهای بازی‌گردانی در عرصه جنگ  را بشناسانند و در آخرین فصل شاهد بررسی عرصه‌های مقابله با جنگ نرم و مدیریت آن هستیم که در آن به موضوعات مانند مدیریت روانی جامعه در این جنگ پدافند غیرعامل و … پرداخته می‌شود.

به گزارش سروش٬ در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی ایران با چهره‌های هزار گونه و به شکل‌های مختلف ازجمله نابسامانی اقتصادی، ایجاد نارضایتی در جامعه، تأسیس سازمان‌های غیردولتی مخالف نظام، جنگ رسانه‌ای و عملیات روانی برای ضعیف جلوه دادن نظام و دولت حاکم و … سال‌هاست که آغازشده است و …

انتهای پیام///

 

 

منبع
مهر
ارسال دیدگاه