کد خبر:4717
پ
الوسی

نهاد اهل سنت عراق ازنقش جمهوری اسلامی ایران در جنگ علیه داعش تقدیرکرد

یک نهاد اهل سنت عراق در نامه ای خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامی از نقش و حمایت های جمهوری اسلامی در جنگ علیه داعش تقدیر کرد.

یک نهاد اهل سنت عراق در نامه ای خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامی از نقش و حمایت های جمهوری اسلامی در جنگ علیه داعش تقدیر کرد.

نامه نهاد اهل سنت عراق خطاب به رهبر انقلاب

به گزارش سروش، سید بهجت عبدالقادر الحسنی الآلوسی رییس شورای علمای پیوند محمدی (ص) (الرابط المحمدی) در نامه ای خطاب به رهبر انقلاب افزود:موضع تاریخی شما(در جریان جنگ با داعش) تاثیر شگرفی در وجدان مردم عراق داشت و با تکیه بر وحدت عقاید وسرنوشت واحد فرصتی برای همکاری و محبت و طرحی برای دوستی بین دو ملت ایران و عراق ریختید.

عبدالقادرالالوسی تاکید کرد که این وحدت پیشرو میان دو ملت ایران وعراق به طور مثبتی بر اوضاع منطقه و جهان و دین اسلام محمدی (ص) منعکس شده است.

این روحانی اهل سنت عراق، از القاعده و داعش و زیر مجموعه های این گروه های تروریستی به عنوان ‘شجره خبیثه’ یاد کرده و افزوده است که حمایت های مادی و معنوی جمهوری اسلامی ایران – چه در سطح رسمی و چه مردمی – از ارتش، نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی عراق در این جنگ سرنوشت ساز بر ضد نیروهای شر، نقش موثری داشت.

وی از’درایت سرشار’، ‘کرم اصیل’ و’شجاعت فوق العاده’ مشاوران نظامی جمهوری اسلامی ایران ودر راس آنها سردار ‘قاسم سلیمانی’ در پشتیبانی مطمئن از نیروهای مسلح عراق در جنگ با تروریسم تقدیر و تشکر کرده است.

تبریک پیروزی بر برباند تکفیری داعش به رهبر انقلاب

وی خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامی گفته است: ‘باید این فرصت تاریخی را مغتنم شمرده و این پیروزی برباندهای تکفیری داعش و همه آنهایی که این تفکر و تشکیلات را در بدنه امت و سرزمین های اسلامی ایجاد کردند را به شما تبریک بگویم.’

نخست وزیرعراق سه گذشته (۲۱ نوامبر ۲۰۱۱) یک روز بعد از نامه رسمی سردار قاسم سلیمانی به رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی برپایان داعش درعراق و سوریه به طور رسمی اعلام کرد که داعش از حیث نظامی در عراق پایان یافته است.

رییس شورای علمای پیوند محمدی (ص)اصالتا از استان الانباراست که درطول سه سال گذشته یکی از پایگاه های گروه تروریستی داعش به شمار می رفت و عبدالقادر الالوسی یکی از روحانیان برجسته اهل سنت عراقی است که به مخالفت صریح با داعش و جریان های تکفیری شهرت دارد.

به گزارش سروش، گروه های تکفیری چند بار عملیات نافرجام تروریستی علیه سید عبدالقادر الالوسی انجام داده اند که وی از همه آنها تاکنون جان سالم به در برده است.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه