کد خبر:4781
پ
البرز

آلودگی هوا در سه شهرستان‎ کرج، نظرآباد و ساوجبلاغ در استان البرز

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز از آلودگی هوا در سه شهرستان‎ کرج، نظرآباد و ساوجبلاغ  خبر داد و به گروه‎های حساس توصیه کرد، حدالامکان از منزل خارج نشوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز از آلودگی هوا در سه شهرستان‎ کرج، نظرآباد و ساوجبلاغ  خبر داد و به گروه‎های حساس توصیه کرد، حدالامکان از منزل خارج نشوند. 

 

به گزارش سروش، فردین حکیمی روز سه شنبه در گفت‎وگو با رسانه‎ها افزود: بر اساس آخرین اعلام ایستگاه‎های سنجش آلودگی هوا استان البرز، کیفیت هوا در شهرستان‎های کرج، نظرآباد و ساوجبلاغ در حالت ناسالم برای گروه‎های حساس قرار گرفته است.

وی در خصوص آلودگی هوا   اظهار داشت: شاخص کیفیت هوا (ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون) در این شهرستان‎های به ترتیب ۱۱۷، ۱۰۶ و ۱۲۱ است.

 

آلودگی هوا تغییر در ویژگی‌های طبیعی جو براثر مواد شیمیایی، غباری یا عامل‌های زیست‌شناختی است. جو یا اتمسفر سامانهٔ گازیِ طبیعیِ پویا و پیچیده‌ای‌ است که زندگانی در سیارهٔ زمین به آن بازبسته‌است. تحلیل‌رفتن لایه اوزون ِ استراتوسفر به خاطر آلودگی هوا، دیرزمانی‌ است که خطری برای تندرستی مردمان و نیز زیست‌بوم‌های زمین شناخته می‌شود.

این آلودگی هوا  ممکن است طبیعی (مانند فعالیت آتش‌فشان‌ها)، یا مصنوعی باشند. آلودگی‌های مصنوعی عمدتاً ناشی از فعالیت وسایل نقلیه و کارخانه‌ها هستند.

 

 

وی گفت: همچنین وضع کیفی هوا در شهرستان‎های فردیس و اشتهارد پاک بوده و شاخص کیفیت هوا در این ۲ شهرستان به ترتیب ۴۷ و ۵۰ اعلام شده است.

حکیمی به گروه‎های حساس توصیه کرد که با توجه به احتمال بروز علائم تنفسی در افراد حساس و همچنین تشدید بیماری‎های قلبی، ریوی توصیه می شود افراد مبتلا به بیماری‎های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان فعالیت‎های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه