کد خبر:4761
پ
ارتباطات

اعضای اتاق بازرگانی در نشست مشترک با وزیر ارتباطات

نشست مشترک وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعضای اتاق بازرگانی و فعالان فناوری اطلاعات، در خصوص رشد فناوری و تسخیر صحنه‎های فعالیت اقتصادی برگزار شد.

نشست مشترک وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعضای اتاق بازرگانی و فعالان فناوری اطلاعات، در خصوص رشد فناوری و تسخیر صحنه‎های فعالیت اقتصادی برگزار شد.

به گزارش سروش، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران در این نشست مشترک گفت : در روند حرکت فعلی اقتصاد، آنچه به عنوان کار شتابان در حال انجام است رشد فناوری و تسخیر صحنه‎های فعالیت اقتصادی در این حوزه است.

وی در نشست مشترک   افزود : اگر در گذشته شرکت‎های بزرگی مانند جنرال موتورز، جنرال الکتریک، در رده بندی و ارزیابی اقتصادی در صدر بودند امروز این طبقه بندی تغییر کرده است

و در ارزیابی‎های جدید شرکت‎هایی مانند گوگل، آمازون  مطرح می شود که با سرعت زیاد خود را به این مرحله رساندند.

شافعی گفت: کسب و کارهای نوین و رشد فناوری همچنین توسعه زیرساخت‎های در حال تسخیر بازار و تثبیت خود در صحنه‎های اقتصادی کشورهاست.

وی با بیان اینکه سهم این بخش در اقتصاد جهان با سرعت در حال افزایش است ، افزود : افزایش کارآیی و بهره وری در گرو توسعه فناوری اطلاعات است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت : در ایران باید جبران مافات کنیم و با توجه به حمایت مسئولان، بخش اقتصادی باید هماهنگ و با سرعت مناسب به جلو حرکت کند.

شافعی افزود: باید اطلاعات و تخصص مناسب را در کنار نیروی جوان دریابیم و به بهبود فضای کسب و کار این حوزه و جلوگیری از انحصار و حذف رانت‎ها توجه جدی کنیم.

وی ادامه داد: البته مقاومت‎هایی وجود دارد اما باید توجه کرد با اهمیت دادن به واگذاری تصدی‎گری‎ها می توان در حوزه فناوری اطلاعات به توفیق‎های خوبی دست یافت.

رئیس اتاق ایران  نشست مشترک گفت : امیدواریم بخش خصوصی، در کنار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان مجری اصلی رشد فناوری اطلاعات به حساب آید تا در این حوزه توفیقات لازم را به دست آوریم.

شافعی افزود: اتاق ایران در نظر دارد با همکاری سازمان‎های مسئول در کشور، کسب و کارهای نوین و استارتاپ‎هایی را مورد توجه جدی قرار دهد که در این باره کمک‎های معنوی و مادی مد نظر خواهد بود.

به گزارش سروش، وی با بیان اینکه تشکل‎هایی قوی در این باره در اتاق داریم، گفت:

از دیدگاه‎ تشکل‎های مربوط در حوزه فناوری اطلاعات در سیاست‎گذاری‎ها استفاده شود که در این صورت اجرای برنامه‎ها با مشکل مواجه نخواهد شد.

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه