اخبار برگزیده

کد خبر:4831
پ
apple

شرکت اپل پنج سال متوالی ارزشمندترین برند جهان شناخته‎شد

دیجی کالا، برای پنجمین سال متوالی شرکت مشاوره اپل را  به ارزش۱۸۴ میلیون دلار به عنوان ارزشمندترین برند جهان معرفی کرده است.

دیجی کالا، برای پنجمین سال متوالی شرکت مشاوره اپل را  به ارزش۱۸۴ میلیون دلار به عنوان ارزشمندترین برند جهان معرفی کرده است.

 

به گزارش سروش، بعضی از رقبای اپل هم در لیست ۱۰ برند ارزشمند جهان و پس از این شرکت قرار دارند. مهم‌ترین مارک پس از اپل آلفابت است که شرکت گوگل به عنوان یکی از زیرشاخه‌های آن فعالیت می‌کند.

 

ارزش این برند ۱۴۱٫۷ میلیارد دلار ارزیابی شده و این رقم هم نسبت به سال گذشته رشد ۶ درصدی داشته است.

یکی از نکات مهم این لیست حضور ۵ برند فعال در حوزه تکنولوژی در میان ۱۰ مارک ارزشمند جهان است که جایگاه این شرکت‌ها را در جهان امروز نمایش می‌دهد.
در رتبه سوم ارزشمندترین مارک‎های جهان، برند مایکروسافت قرار دارد. مایکروسافت ۸۰ میلیارد دلار می‌ارزد که این یعنی ارزش این برند، نسبت به سال قبل حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است.

 

شرکت فعال بعدی در حوزه تکنولوژیک که در میان ۱۰ شرکت برتر قرار دارد آمازون است. آمازون پس از کوکاکولا بر جایگاه پنجم این رده‌بندی تکیه زده است.

 

 این شرکت نسبت به سال گذشته ۲۹ درصد افزایش ارزش داشته و در حال حاضر ۶۴٫۸ میلیون دلار می‌ارزد.

 

 سامسونگ در مقام بعدی قرار دارد؛ این غول کره‌ای ششمین  ارزشمند جهان است و با رشد ۹ درصدی نسبت به سال پیش ارزشی معادل ۵۶٫۲ میلیارد دلار دارد. نهایتا برندهایی چون فیسبوک و IBM هم رتبه‌های هشتم و دهم این جدول را در اختیار دارند.

 

یکی از نکات مهم درباره فیسبوک رشد ۴۸ درصدی ارزش مارک آن است که باعث شده فیسبوک در میان ۱۰ شرکت برتر بیشترین رشد ارزش برند را به خود اختصاص دهد. IBM که به عنوان شرکتی فعال در حوزه خدمات کسب و کار دسته‌بندی شده است و در رتبه دهم قرار گرفته هم ۱۱ درصد کاهش ارزش برند داشته و در میان ۱۰ مارک برتر بیشترین کاهش ارزش را به خود اختصاص داده است.

یکی از نکات مهم این لیست حضور ۵ مارک، فعال در حوزه تکنولوژی در میان ۱۰ برند ارزشمند جهان است که جایگاه این شرکت‌ها را در جهان امروز نمایش می‌دهد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
آخرین خبر
ارسال دیدگاه