اخبار برگزیده

کد خبر:4913
پ
کاردرمان

برگزاری بیست و دومین کنگره سراسری کاردرمانی به مدت سه روز از نهم آذر

رییس انجمن کاردرمانی در نشست خبری بیست و دومین کنگره سراسری کاردرمانی ایران از ورود افراد غیرحرفه ای به این حوزه انتقاد کرد.

رییس انجمن کاردرمانی در نشست خبری بیست و دومین کنگره سراسری کاردرمانی ایران از ورود افراد غیرحرفه ای به این حوزه انتقاد کرد.

 

به گزارش سروش، مهدی علیزاده در نشست خبری بیست و دومین کنگره سراسری  کاردرمانی ایران گفت: در سال های اخیر شاهد حضور افراد غیر متخصص به عنوان کاردرمانگر در منازل هستیم که به دلیل نداشتن شناخت کافی از این حوزه از درمان عاجز هستند و مشکلاتی به وجود می آورند. 

علیزاده  در نشست خبری بیست و دومین کنگره سراسری کاردرمانی ایران، به خانواده ها توصیه کرد که در زمان مراجعه این افراد کارت نظام پزشکی آنها را کنترل کنند. 

رییس انجمن کاردرمانی ایران با انتقاد از نگاه پزشک محور وزارت بهداشت،درمان و امور پزشکی افزود: ما در حوزه کاردرمانی به بازنگری در سیاست ها نیازمندیم و باید مسولین به این باور برسند که تمام مشکلات بیماران با پزشک حل نمی شود و کاردرمانگران می توانند در تمامی پروسه بهبودی با بیماران همراه باشند و مشکلات روحی و روانی آنها را به صورت موثر تری درمان کنند.

 

وی افزود: در بسیاری از موارد که بیماران کم توان با دارو روند درمان خود را انجام داده اند، شاهد بازگشت مشکلات بیماران بعد از قطع داروها هستیم. 

 

به گزارش سروش، بیست و دومین کنگره سراسری کاردرمانی با شعار ‘کاردرمانی و ارتقای سلامت، فناوری و حیطه های جدید’ با هدف ارتقای سلامت در جامعه با همکاری انجمن کاردرمانی ایران و گروه کاردرمانی دانشگاه علوم پزشکی و توانبخشی به مدت سه روز از نهم تا یازدهم آذرماه در محل دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار می شود. 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه