اخبار برگزیده

کد خبر:4901
پ
شلیک

برگزاری نشست چهارجانبه پیرامون حمله موشکی انصارالله به ریاض در لندن

الشرق الاوسط از نشست چهارجانبه عربستان، امارات، انگلیس و آمریکا جهت بررسی حمله موشکی انصارالله به ریاض خبر داد.

الشرق الاوسط از نشست چهارجانبه عربستان، امارات، انگلیس و آمریکا جهت بررسی حمله موشکی انصارالله به ریاض خبر داد.

 

به گزارش سروش، به نقل از الشرق الاوسط، سخنگوی وزارت خارجه انگلیس گفت در این نشست حمله موشکی اخیر انصارالله یمن به فرودگاه ریاض و اوضاع امنیتی یمن بررسی می‌شود.

منابع روزنامه الشرق الاوسط گفتند، وزیر خارجه آمریکا در این نشست چهارجانبه حضور ندارد و تام شانون، معاون وزارت خارجه آمریکا در امور سیاسی به نمایندگی از وی شرکت خواهد کرد.

این نشست ابتکار عمل جدیدی به دنبال نخواهد داشت، بلکه بر موفقیت اقدامات اخیر نماینده سازمان ملل در توقف اقدامات متجاوزانه، اتخاذ تدابیر اعتماد سازی و بازگشت به میز مذاکرات متمرکز خواهد شد.

 

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس گفت، برای گرفتن تسهیلات بیشتر جهت ارسال کمک‌های انسانی و گشایش همه بندرها فشارها را بیشتر می‌کنیم تا اوضاع انسانی در یمن نابسامان نشود.

 

وی گفت، انگلیس از تلاش‌های دیپلماتیک به رهبری سازمان ملل حمایت می‌کند.

 

هدف قرار گرفتن ریاض با موشک بالستیک توسط جنبش انصارالله واکنش بین‌المللی و منطقه‌ای زیادی به دنبال داشت و ائتلاف عربی ضد یمن پس از این حمله در کنفرانس مطبوعاتی تصاویری را ارائه کرد و مدعی شد، “تسلیحات انصارالله با تسلیحات ایران یکسان است و اینکه برخی سلاح‌هایی که انصارالله استفاده می‌کند، پیش از این یمن در اختیار نداشته است.”

 

محمد آل جابر، سفیر عربستان در یمن ادعا کرد، “اقدامات انصارالله با حمایت ایران باعث ایجاد آشوب سیاسی در این کشور می‌شود!”

 

آل جابر افزود، “چشم پوشی از انصارالله “که به دنبال آشوب است” جایز نیست.

 

به گزارش سروش، وی خواهان مقابله جدی با این جنبش شد و تاکید کرد: این امر بدون اتحاد تلاش‌های بین‌المللی برای مقابله با اقدامات “تخریبی” انصارالله، مشارکت در حمایت از دولت(مستعفی) یمن و نهادهای کار آن محقق نخواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه