کد خبر:4963
پ
ادروغان
رئیس جمهوری ترکیه:

حیاتی‎بودن تفاهم سه‎جانبه در نشست سوچی برای آینده کشور سوریه

رئیس جمهوری کشور ترکیه، رسیدن به تفاهم سه‎جانبه در نشست سوچی را  مهم و حیاتی برای آینده کشور سوریه قلمداد کرد.

رئیس جمهوری کشور ترکیه، رسیدن به تفاهم سه‎جانبه در نشست سوچی را  مهم و حیاتی برای آینده کشور سوریه قلمداد کرد.

 

به گزارش سروش، اردوغان روز سه شنبه در نشست نمایندگان حزب عدالت و توسعه، رسیدن به تفاهم سه‎جانبه را یکی از نتایج مهم نشست سوچی عنوان کرد و افزود: به تلاش‌ خود برای دستیابی به راه حل سیاسی بر پایه صلح پایدار در سوریه ادامه خواهیم داد و تلاش‌ و همکاری سه جانبه برای برقراری صلح در سوریه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در تفاهم سه‎جانبه سران ایران، ترکیه و روسیه در سوچی درباره جنگ سوریه و تحولات منطقه رایزنی مهمی بود و تصمیمات اتخاذ شده برای آینده سوریه حیاتی خواهد بود.

 

وی در ادامه با اشاره به گفت و گوی تلفنی اخیر خود را دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا بیان کرد: این گفت و گو فرصتی برای دستیابی به دیدگاه مشترک در روابط دو جانبه بین ترکیه و آمریکا بود و رایزنی در روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت.

 

اردوغان ربط دادن گروه‎های تروریستی به ‘برداران کُرد’ را اهانت آمیز خواند و اظهار کرد: تنها دشمنان ترکیه می توانند مبارزه دولت آنکارا با گروه‌های تروریستی پ.ک.ک، پ.ی.د و ی.پ.گ را مقابله با برادران کُرد جلوه دهند.

 

به گزارش سروش، وی  در پایان اضافه کرد: اقدامات تحریک آمیز علیه علوی ها در ترکیه هم تنها از دست کسانی بر می‌آید که اهداف جاسوس استعمارگران را در سر می‌پرورانند چرا که علوی ها نیز از صاحبان اصلی ترکیه بوده و از تمام حقوق فردی برخوردار هستند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه