کد خبر:4871
پ
ظریف
وزیر امور خارجه در نشست مشترک اقتصادی میان ایران و ارمنستان:

روابط دو کشور ایران و ارمنستان بسیار نزدیک و رو به شد است

وزیر امورخارجه: روابط دو کشور ایران و ارمنستان بسیار نزدیک و رو به رشد است و مانعی بر سر راه توسعه تعاملات وجود ندارد.

وزیر امورخارجه در نشست مشترک اقتصادی میان ایران و ارمنستان گفت: روابط دو کشور ایران و ارمنستان بسیار نزدیک و رو به رشد است و مانعی بر سر راه توسعه تعاملات وجود ندارد.

به گزارش سروش، محمد جواد ظریف افزود: سابقه مراودات ایرانیان و ارامنه به قرن های گذشته بر می گردد. ما بسیار خوشوقتیم که بسیاری از ارامنه در کشور ما به سر می برند و شهروندان بسیار خوبی در حوزه های اقتصادی و دفاع از وطن هستند.

مانعی در توسعه تعاملات و روابط دو کشور ایران و ارمنستان وجود ندارد

وی با بیان این که مانعی در توسعه تعاملات و روابط دو کشور ایران و ارمنستان وجود ندارد، ادامه داد: کار اصلی برای پیشبرد اقتصادی میان دو کشور بخش خصوصی است که موتور محرکه است.

وزیر امور خارجه به همکاری ها در حوزه های علمی، صنعتی کشاورزی و دیگر حوزه ها اشاره کرد و گفت: به طور مثال مولد های برق که در ایران تولید می شوند با بهترین تولیدات جهانی در این عرصه رقابت می کنند و همکاران من در بخش خصوصی می توانند در این حوزه ها در ارمنستان حضور و مشارکت داشته باشند.

 

حوزه انرژی از بخش‌های مهم همکاری دو کشور است

ظریف افزود: حوزه انرژی از دیگر از بخش های مهم همکاری دو کشور است که باید از ظرفیت مناطق آزاد دو کشور هم به نحو شایسته ای بهره ببریم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مذاکرات ایران و اتحادیه اوراسیا به اتمام کار خود رسیده است و در آنجا هم حوزه های همکاری خوبی داریم، اظهار داشت: ما باید در دولت های دو طرف بستر سازی کنیم و بخش های خصوصی ما هم آن بستر ها را رشد و گسترش دهند.

به گزارش سروش، وزیر امور خارجه در پایان تاکید کرد: چنانچه موانع و مشکلاتی بر سر راه همکاری های بخش خصوصی باشد من و همتای خوبم آقای نعلبندیان این امکان را داریم که مشکلات را حل کنیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه