اخبار برگزیده

کد خبر:4917
پ
IMG17172495

قهرمان جوان یگان تکاوری جانش را فدای محافظت از گروگانان کرد

شهید مهدی اسماعیلی یکی از شهدای نیروی انتظامی است این قهرمان جوان با فدا کردن جانش توانست جان سه گروگان را نجات دهد.

شهید مهدی اسماعیلی یکی از شهدای نیروی انتظامی است این قهرمان جوان با فدا کردن جانش توانست جان سه گروگان را نجات دهد.

به گزارش سروش، شهید اسماعیلی در پنجم بهمن ۷۳ در شهرستان فسا و در خانواده ای مذهبی متولد شد. پدرش جانباز جنگ تحمیلی و کشاورز بود.از همان دوران کودکی با آن که نمی توانست درست کلمات را تلفظ کند تکبیر می گفت و در دوران نوجوانی پای ثابت مراسمات مسجد و یادواره های شهدا بود.از سجایای اخلاقی وی می توان به ،احترام به والدین، نجابت و بی ریا بودن  اشاره کرد.

روحیات پدرش آن‌چنان در مهدی نفوذ کرده بود که بعد از اخذ مدرکش در رشته علوم تجربی در سن ۱۹ سالگی به استخدام ناجا در آمد و در بهمن ۹۱ به پادگان شهید چمران جهت آموزش اعزام شد.مهدی در تیر ماه ۹۳ با میل و علاقه و درخواست شخصی به منطقه عملیاتی سیستان و بلوچستان – ایرانشهر اعزام شد و پس از مدتی خدمت در آبان‌ماه همان سال  با دخترعمه خود ازدواج می کند.

 

قهرمان جوان قصه ما برای شهادت آمده بود.

 

در دوران آموزشی رسته خدمتی اش فاوا(فناوری اطلاعات و ارتباطات) تعیین می شود و با توجه به آن می بایست در محلی متناسب با رسته اش خدمت کند ولی او روحیه  خدمت اداری را نداشت به همین خاطر در یگان تکاوری ۱۱۲ ایرانشهر به عنوان راننده ی خودروی گشتی خدمت می کرد.

 

همسر شهید میگوید: «هر زمان که به مرخصی می‌آمد مانند اینکه دینی به گردن داشته باشد آخر هر هفته به گلزار شهدا می‌رفت و برای شهدا فاتحه ای می‌خواند و همیشه می گفت:یعنی می شود یک جای خالی در بین قبور شهدا هم به من بدهند؟»

 

 

او بارها مورد امتحان الهی قرار گرفت

 

 

 

او بارها مورد امتحان الهی قرار گرفت و از چندین مورد پیشنهاد رشوه ای که به وی شد ضمن رد رشوه، فرد رشوه دهنده را دستگیر و تحویل مقام قضایی داد.

به گزارش سروش٬ سرانجام در دوم بهمن ۹۴ زمانی که همسرش در حال تدارک جشن تولد برای مهدی بود ، وی با شهادتش باعث نجات جان یک زن و دو کودک خردسال می شود. زمانی که از طریق بی سیم اعلام میکنند تعدادی افراد تحت تعقیب پلیس, وارد منزلی شده و ساکنین منزل را به گروگان گرفته اند. نزدکترین واحد یگان تکاوری سریعا به محل اعزام می شود و مهدی بی واهمه از طریق پشت بام وارد منزل شده و در همان لحظه تعداد ۹ گلوله به قسمت های سر، گلو ، دست و پای اصابت و به درجه رفیع شهادت نائل می‌شود و موجب می شود که گروگانها به سلامتی از دست اشرار نجات پیدا کنند.

انتهای پیام///

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه