کد خبر:5447
پ
۶bc9e6edb0a4f67c6a5b140696181875_XL

پیکر چهار تن دیگر از شهدای‌منا شناسایی شد

به دنبال پیگیری‌ها و تلاش مجدانه سازمان حج و زیارت و خانواده معظم شهدا، پیکر و محل دفن چهار تن دیگر از شهدایمنا در عربستان مشخص شد.

به دنبال پیگیری‌ها و تلاش مجدانه سازمان حج و زیارت و خانواده معظم شهدا، پیکر و محل دفن چهار تن دیگر از شهدای‌منا در عربستان مشخص شد.

 

به گزارش سروش، به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، محمد آزاد معاون توسعه مدیریت و منابع این سازمان روز سه شنبه با اعلام این خبر گفت:  در پی تاکیدات مقام معظم رهبری و هموار شدن مسیر اعزام زائران به حج تمتع سال ۹۶ ، سازمان حج و زیارت تعدادی از اعضای خانواده های شهدای حادثه منا را به منظور انجام آزمایش DNA و طی شدن مراحل تعیین هویت شهدا به عربستان اعزام کرد که این حرکت در نهایت منجر به تعیین و مشخص شدن محل دفن چهارتن از شهدای عزیز منا و تایید و اعلام آن از طرف پزشکی قانونی عربستان شد.

 

 

شناسایی محل دفن چهار تن از شهدای‌منا

 

 

 

محمد آزاد با اشاره به اینکه اعضای هفت خانواده از شهدای منا برای شناسایی پیکرشهدا به عربستان اعزام شده بودند، افزود: تلاش کارشناسان سازمان و اعضای خانواده شهدا همچنین منجر به شناسایی محل دفن چهار شهید و دریافت شماره قطعه مربوط در عربستان شد.

به گزارش سروش٬ در پایان معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه سازمان حج و زیارت همه هزینه های اعزام و مراحل مختلف شناسایی را بر عهده دارد، گفت: شرایط و موقعیت منطقه ای و قطع روابط سیاسی تا حدودی مانع تسریع  شناسایی و احقاق حقوق شهدای عزیز ما شد اما با اینحال سازمان حج و زیارت همچنان پیگیر حقوق شهدا و خانواده معزز آنان است و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

 

 

منبع
حج و زیارت
ارسال دیدگاه