اخبار برگزیده

کد خبر:5483
پ
کله پاچه

کله پاچه را با احتیاط بخورید

کله پاچه ساعت مشخصی برای مصرف ندارد ولی عده ای آن را در هوای سرد سال می خورند.

کله پاچه ساعت مشخصی برای مصرف ندارد ولی عده ای آن را در هوای سرد سال می خورند.

 

به گزارش سروش، کله پاچه از جمله غذاهای سنتی، خوشمزه و پر مصرف فصل سرماست که در میان ایرانی ها طرفداران زیادی دارد.

 

 

خیلی از خانواده ها، صبحگاهان و حتی قبل از طلوع خورشید، اقدام به خوردن آن می کنند و معتقدند که در ساعات دیگر روز لذت صبح اول وقت را ندارد.

برخی از خانواده ها هم اعتقادی به این سلیقه ندارند و معتقدند هوا که سرد شد می شود در هر ساعتی از روز، کله پاچه خورد.

 

 

قسمت های کله پاچه

سلیقه ها در خوردن هر یک از قسمت های این ماده غذایی نیز متفاوت است، برخی ها فقط طالب آب آن هستند، عده ای عاشق مغز و زبانند و شماری هم فقط پاچه میل می کنند.

 

یک ماده کوچک به اندازه یک عدد عدس در مغز کله هست که حرام بوده و باید از خوردن آن پرهیز کرد.

 

اما بشنوید نظرات یک متخصص طب ایرانی در این زمینه. 

دکتر محمد عسکر فراشاه گفت: مصرف کله پاچه در کشور ما بیش از سایر کشورهاست و بسیاری از کشورها تمایلی به خوردن آن ندارند. 

 

به گفته وی در ایران، اغلب، آن را به عنوان یک غذای مقوی و لذیذ به ویژه در وعده صبح‌ می‌دانند، اما باید در نظر داشت که این غذا یک منبع غنی از کلسترول، اسید چرب، اسید نوکلئیک، پریمیدین و پورین است و مصرف آن در بیماران قلبی، دیابتی و بیماران کلیوی توصیه نمی‌شود.

وی یادآور شد: باید توجه داشت که در فصول سرد سال، دستگاه گوارش انسان قوی تر میشود و بهتر است افرادسالم از غذاهای سنگین تر استفاده کنند. 

 

 

 

مصرف غذاهای سنتی در فصل سرد سال

این متخصص طب ایرانی اضافه کرد: مصرف سنتی حلیم، آش ها، آبگوشت ها و بویژ کله پاچه در فصول سرد سال، از همین آموزه پزشکی و بهداشتی ناشی میشود و در صورت مصرف این غذاهای غلیظ برای دفع مواد زائد حاصل از هضم این غذاها و پیشگیری از بیماری، ورزش کردن و بویژه در فصول سرد سال توصیه میشود.

 

وی گفت: مغز و چشم در کله پاچه، از چربی بیشتری نسبت به پاچه و زبان برخوردار است، بنابراین توصیه می‌شود در صورت میل به مصرف کله پاچه بیشتر از زبان و پاچه که چربی کمتری دارد استفاده شود.

 

دکتر عسکر فراشاه افزود: یکی از اجزای بسیار پرچرب کله پاچه، مغز است که از دیدگاه طب ایرانی، طبیعت آن سرد و تر است، هضم آن دشوار، برای معده، زیان آور است و اشتها را از بین می برد اما نرمی بخش بوده و برای هضم بهتر باید آن را با ادویه گرم مصرف کرد.

 

 

 کلسترول مغز گوسفند

به گفته وی محاسبه شده که در۱۲۰گرم از مغز گوسفند،۲۰۰۰ میلی گرم کلسترول وجود دارد یعنی با مصرف یک مغز گوسفند، کلسترول مورد نیاز حدود یک هفته بدن تامین میشود و افراد با کلسترول بالا و مبتلایان به فشارخون و بیماری های قلبی باید از مصرف آن پرهیز کنند.

 

 

وی از چشم نیز بعنوان یکی دیگر از اجزای کله پاچه یاد کرد که چربی بالایی داشته و رطوبت بیشتری نسبت به دیگر اجزا دارد .

 

مصرف قسمت پاچه

این متخصص طب ایرانی به مصرف ‘پاچه’ هم اشاره کرد و یادآور شد: پاچه از اجزای پر طرفدار در ایران است که در طب ایرانی ‘اکارع’ نامیده می شود، پاچه گوسفند، لزج و دیر هضم است ولی گفته میشود پس از هضم، غذای صالح به بدن میرساند. 

 

وی افزود: افراد با گرفتگی صدا و سرفه خشک و مبتلایان به بواسیر در صورتی که هاضمهٔ خوبی داشته باشند از مصرف پاچه پخته شده بهره میبرند.

 

چند نکته درباره بیماران

به گزارش سروش، وی در پایان اضافه کرد: افراد با اوره و اسید اوریک بالا و همچنین مبتلایان به نقرس ،بیماران قلبی و دیابتی تا حد امکان، کله پاچه را از برنامه غذایی خود به دلیل داشتن چربی و پروتئین بالا حذف کنند، همچنین افراد سالم، جوانان و کودکان در صورت مصرف کله پاچه جهت رفع نیاز به کلسترول و پروتیین حتما ورزش و فعالیت بدنی را در برنامه روزانه خود بگنجانند.

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه