کد خبر:4918
پ
۱۱

گوگل کاربران ایرانی را محدود کرد

گوگل در حوزه کسب و کارها برای کاربران ایرانی، سرویس جدید ویژه استارت آپ ها را نیز از دسترس کاربران ایرانی خارج کرده است.

گوگل در حوزه کسب و کارها برای کاربران ایرانی، سرویس جدید ویژه استارت آپ ها را نیز از دسترس کاربران ایرانی خارج کرده است.

 

 

به گزارش سروش،در ادامه مسدود بودن ۱۰۰ درصدی خدمات گوگل در حوزه کسب و کارها برای کاربران ایرانی، سرویس جدید ویژه استارت آپ‌ها نیز از سوی این شرکت از دسترس کاربران ایرانی خارج شده است.

 

 شرکت گوگل اخیرا سرویس startup with Google را برای شرکت های نوپا (استارت آپ) راه‌اندازی کرده که دسترسی های ایران به این خدمت را به طور کامل، مسدود ساخته است.

 

مرکز ملی فضای مجازی کشور در این باره اعلام کرد: این سیاست آمریکایی‌ها در ادامه سیاست های قبلی آنهاست که دسترسی ایران را به خدمات ارائه شده در حوزه کسب و کارها بطور ۱۰۰ درصدی مسدود کرده اند.

 

این سرویس که مجموعه گسترده ای از خدمات اعم از ابزارها و بسترهای تولید محصول، خدمات میزبانی و ذخیره سازی داده، خدمات تحلیل و پردازش داده و … را به شرکتهای نوپای حوزه فضای مجازی ارائه می‌دهد، تاثیر چشمگیری در رشد و توسعه شرکت های نوپا در عرصه جهانی خواهد داشت و آمریکایی‌ها در ادامه سیاست سلطه جویانه خود قصد دارند با ممانعت از دسترسی شرکت‌های نوپای ایرانی به این خدمات، کسب و کارهای فضای مجازی ایران را از رقابت در عرصه جهانی باز داشته و آن را به انزوا بکشانند.

 

 

 

مرکز ملی فضای مجازی فهرست بیش از ۱۲۰ مورد مسدودی حوزه توسعه دهندگان نرم افزار و کسب وکارهای شرکت های گوگل و آمازون در ایران را در

اعلام کرده است.

 

 

به گزارش سروش، براساس بررسی که از سوی مرکز ملی فضای مجازی صورت گرفته است نشان می دهد که ۴۴ درصد سرویسهای گوگل برای کاربران ایرانی مسدود است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری مهر
ارسال دیدگاه