کد خبر:5075
پ
لاریجانی
رییس مجلس شورای اسلامی

اصلاح ساختار بودجه ۹۷ و جایگزینی اوراق مشارکت با منابع راکد

رییس مجلس شورای اسلامی از کمیسیون بودجه خواست تا گام‎های اساسی در اصلاح ساختار بودجه ۹۷ بردارد تا مسیر صادرات و رونق تولید در کشور سازمان یافته‎تر شود.

رییس مجلس شورای اسلامی از کمیسیون بودجه خواست تا گام‎های اساسی در اصلاح ساختار بودجه ۹۷ بردارد تا مسیر صادرات و رونق تولید در کشور سازمان یافته‎تر شود.

به گزارش سروش،علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس در خصوص بودجه ۹۷ با تاکید بر لزوم تمرکز بر حل مشکلات اقتصادی مردم افزود: مجلس و دولت وظیفه ای مهمتر از حل مشکلات و چالش‎های اساسی کشور ندارند.

 رییس مجلس شورای اسلامی به نزدیک بودن بررسی بودجه ۹۷ اشاره کرد و گفت:

 

فرصت مهمی است که به جای روند متعارف بودجه در سال‎های اخیر که منجر به نشر اوراق مشارکت به صورت غیرموجه شده است، بودجه هدفمند را سامان دهیم.

لاریجانی از کمیسیون بودجه و کمیسیون‎های تخصصی به خصوص کمیسیون تلفیق مجلس خواست گام‎های اساسی در اصلاح ساختار بودجه و جایگزینی اوراق با منابع راکد بردارند و مسیر برای پیشبرد صادرات در کشور و رونق تولید سازمان یافته تر شود.

رییس قوه مقننه در ادامه یادآور شد:

امسال بحث‎های مهمی  مطرح شد، کمیسیون‎ها و مرکز پ‍ژوهش‎های مجلس درگیر ارائه طرح برای این مشکلات شدند که یک نمونه آن مشکل سازمان تامین اجتماعی بود که پیشنهاد برای حل مشکلات آن نیز ارائه شد،

امیدواریم با سرعت بیشتری در کمیسیون مربوطه بررسی شود.

لاریجانی همچنین به مساله بانک‎ها و موسسات اعتباری اشاره کرد و گفت:
 
 این موضوع باعث نگرانی عده زیادی از مردم شده است، مجلس با وقت‎گذاری زیاد و پیگیری مستمر، مشکلات مردم را دنبال کرد و بانک مرکزی را در مسیر حل قرار داد.

وی تاکید کرد: بانک مرکزی باید با سرعت بیشتری در حل مشکل سپرده گذاران اقدام کند.
در غیر این صورت رفتار مجلس نسبت به وزارت اقتصاد و بانک مرکزی تغییر خواهد کرد.

 
وی در ادامه با گرامیداشت هفته بسیج و تبریک این هفته به فرزندان راستین انقلاب گفت: بدون تردید استواری ملت و کشور ما در این شرایط پر مساله منطقه مرهون فداکاری‎های این شجره طیبه است که امام راحل در سال ۱۳۵۸ آن را تاسیس کرد.

رییس قوه مقننه همچنین از سپاه قدس و سرلشگر سلیمانی فرمانده مجاهد آن نیز تشکر کرد که در مبارزه با تروریسم در منطقه گامی بی همتا برداشت.

لاریجانی همچنین با مجلس و ملت مسلمان مصر در حادثه تاثر برانگیز تروریستی ابراز همدردی کرد و گفت: این فاجعه شباهت به جنایت صهیونیست‎ها در مسجد الخلیل داشت.
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه