اخبار برگزیده

کد خبر:5119
پ
موشک+کره+شمالی

تمامی مناطق خاک آمریکا در تیررس موشک بالستیک کره شمالی

کره‌شمالی اعلام کرده است که موشک بالستیک نوع هواسونگ – ۱۵، که اخیرا آزمایش کرده، امکان هدف قرار دادن تمامی مناطق در خاک آمریکا را دارد.

کره‌شمالی اعلام کرده است که موشک بالستیک نوع هواسونگ – ۱۵، که اخیرا آزمایش کرده، امکان هدف قرار دادن تمامی مناطق در خاک آمریکا را دارد.

به گزارش سروش، بر اساس خبرگزاری رویترز، کره‌شمالی اعلام کرد که آزمایش موشک بالستیک اخیر این کشور با موفقیت انجام شده است و این موشک پس از ۵۳ ‌دقیقه پرواز در ارتفاع ۴,۴۷۵ کیلومتری، ۹۵۰ کیلومتر را طی کرده است و با موفقیت  به هدف مورد نظر اثبات کرده است.

کره شمالی اعلام کرد که موشک بالستیک آزمایش شده از نوع هواسونگ – ۱۵ بوده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی در این زمینه گزارش داد: پیونگ یانگ تا اواسط ماه اوت برنامه‌ای را برای شلیک چهار فروند موشک میان برد به طرف گوام ( جزیره‌ای تحت کنترل آمریکا) آماده خواهد کرد و پس از آن این برنامه برای تصمیم‌گیری نهایی در اختیار کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی قرار خواهد گرفت.

اندیشکده جان هاپکینز درباره موشک بالستیک «هواسونگ ۱۵» ارتش کره شمالی می‌گوید:«هواسونگ ۱۲» از دسته موشک‌های قاره‌پیما بوده که توسط کره شمالی ساخته شده است.

موشک بالستیک هواسونگ با طول ۱۶ متر و وزن ۲۸ تن؛ دارای بردی معادل ۳ هزار و ۷۰۰ تا ۶ هزار کیلومتر است و نوع هدایت آن اینرسی است. وبگاه « ۳۸ نورث» درباره موشک بالستیک «هواسونگ۱۵» ارتش کره شمالی مدعی شد: این موشک با قطر یک و نیم متر و  قابلیت برد بلند، طراحی پایه آن از روی موشک موسودان است.

به گزارش سروش، از سوی دیگر شبکه خبری  سی‌ان‌بی‌سی نیز گزارش داد، کارشناسان اعلام کرده‌اند که موشک بین‌قاره‌ای آزمایش شده توسط کره شمالی امکان هدف قرار دادن واشنگتن و بسیاری از نقاط دیگر در ایالات متحده را دارد.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه