کد خبر:5141
پ
قاسمی

رجوع به اراده ملت فلسطین و همه‌پرسی تنها راه حل این بحران مزمن است

سخنگوی وزارت خارجه: بر این باوریم که رجوع به اراده ملت فلسطین تنها راه حل این بحران مزمن است.

سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین گفت: بر این باوریم که رجوع به اراده ملت فلسطین تنها راه حل این بحران مزمن است.

به گزارش سروش، بهرام قاسمی گفت: نزدیک به هفتاد سال از اشغال سرزمین فلسطین و تأسیس رژیم ستم‌گر صهیونیستی می‌گذرد و در این مدت ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین جز ستم، تجاوز، اشغال، آوارگی، جنایت، کشتار، پاکسازی نژادی و آپارتاید ندیده است.

رژیم صهیونیستی آشکارا صلح و امنیت بین المللی را به سخره گرفته است

طی این سال‌ها که ملت فلسطین از اساسی و  اصولی‌ترین حقوق خود محروم بوده، کمتر کسانی در کنار آنان ایستاده و فریاد دادخواهی‌شان را شنیدند؛ تا جایی که رژیم اشغالگر، با نقض تمامی اصول بدیهی انسانی و حقوقی، لحظه ای دست از تجاوز، نسل کشی، جنایت علیه بشریت و تروریسم دولتی نکشیده و آشکارا صلح و امنیت بین المللی را به سخره گرفته است.

تاریخ فلسطین طی هفت دهه گذشته به خوبی نشان داد که مقاومت و دفاع مشروع تنها راهکار مقابله با سیطره و زیاده‌خواهی‌های دشمن اشغالگر، پایان بخشیدن به تجاوزات صهیونیست‌ها، آزادی سرزمین‌های اشغالی و بازگشت آوارگان فلسطینی به وطن است.

رجوع به اراده ملت فلسطین ، تنها راه حل این بحران مزمن

بر این باوریم که رجوع به اراده ملت فلسطین تنها راه حل این بحران مزمن است و همه‌پرسی تعیین سرنوشت با حضور تمامی فلسطینیان اعم از مسلمانان، مسیحیان و یهودیان بومی این کشور، پیشنهادی عادلانه، حقوقی، انسانی و مبتنی بر اصول پذیرفته شده بین‌المللی خصوصاً منشور سازمان ملل متحد است.

به گزارش سروش، وی در پایان گفت: ملت بزرگ ایران همواره و در تمامی روزهای سخت و پرآشوب این سرزمین، بر همبستگی خود با مردم فلسطین تأکید کرده و هیچ گاه از حمایت از آرمان های  این مردم مظلوم دست نکشیده است. بی شک حمایت دولت و ملت ایران از فلسطین و  حقوق حقه آنان همچون گذشته تا پیروزی مردم فلسطین و آزادی تمامی اراضی اشغالی ادامه خواهد داشت و قطعا توطئه های صهیونیسم برای به فراموشی سپردن آرمان فلسطین ره به جایی نخواهد برد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه