کد خبر:5209
پ
نوری

کشورهای اسلامی برای رفع حصر شیخ عیسی قاسم با شدت بیشتری تلاش کنند

آیت الله نوری همدانی: کشورهای اسلامی باید با شدت بیشتری از شیخ عیسی قاسم حمایت و برای رفع حصر خانگی و آزادی ایشان که در بیماری به سر می برد، تلاش کنند.

آیت الله حسین نوری همدانی، از مراجع تقلید در جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم گفت: کشورهای اسلامی باید با شدت بیشتری از شیخ عیسی قاسم حمایت و برای رفع حصر خانگی و آزادی ایشان که در بیماری به سر می برد، تلاش کنند.

حصرخانگی شیخ عیسی قاسم

به گزارش سروش، آیت الله نوری همدانی گفت: شیخ عیسی قاسم در کشور اسلامی بحرین، کار یک مرجع تقلید را انجام می داد، اما اکنون مدتی است در شرایط دشوار بیماری در حصرخانگی به سر می برد.

وی بیان کرد: حکومت آل خلیفه با حمایت عربستان سعودی، مدت هاست که علیه مردم مسلمان و شیعه کشور بحرین ستم های شدیدی روا می دارد و آنان را به زندان می اندازد.

وی با اشاره به ستم های فراوان آل خلیفه بر روحانیت شیعه کشور بحرین، افزود: شیخ عیسی قاسم در خطبه های نماز جمعه بحرین علیه ظلم حکومت، سخن می گفت و مردم را آگاه می کرد که توسط حاکمان بحرین دستگیر شد.

مقاومت مردم در مقابل تبعید

آیت الله نوری همدانی همچنین گفت: آل خلیفه می خواست، شیخ عیسی قاسم را از کشور بحرین تبعید کند که با مقاومت مردم رو به رو شد که حتی با ریختن خونشان هم اجازه این کار را به حکومت ندادند، در نتیجه ایشان را در منزلش محصور کردند؛ مدتی است وی دچار بیماری سختی شده اما حکومت اجازه خروج ایشان از منزل را نمی دهد.

پس از اوج گیری تظاهرات ضد دولتی در بحرین رژیم این کشور شیخ عیسی قاسم هفتاد ساله را به دلیل سخنرانی‌هایش تحت تعقیب قضایی و سپس حصر خانگی قرار داد.

به گزارش سروش، مردم بحرین در اعتراض به وخامت حال شیخ عیسی قاسم در مناطق مختلف این کشور تظاهرات کردند.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه