کد خبر:5171
پ
صالح
رییس‌جمهور پیشین یمن

کشور ایران هیچ گونه حضوری در یمن ندارد

رییس‌جمهور پیشین یمن در واکنش به متهم کردن ایران به دست داشتن در حمله موشکی یمن به عربستان  اعلام کرد که کشور ایران هیچ گونه حضوری در یمن ندارد.

رییس‌جمهور پیشین یمن در واکنش به متهم کردن ایران به دست داشتن در حمله موشکی یمن به عربستان  اعلام کرد که کشور ایران هیچ گونه حضوری در یمن ندارد.

به گزارش سروش، به نقل از اسپوتنیک عربی، علی عبدالله صالح رییس‌جمهور پیشین یمن در سالروز استقلال یمن (عیدجلاء) در یک سخنرانی، گفت: یک موشک از ضعاء به سمت ریاض پرتاب شد و همه مدعی شدند که این موشک ایرانی است در حالیکه کشور ایران هیچگونه حضوری در یمن ندارد و به خدا قسم من خودم به شخصه از ایران درخواست کردم که با ما وارد یک ائتلاف استراتژیک بشوند و ما برای حفظ خود و آبروی خود حق داریم که با آنها هم ائتلاف شویم اما به خدا ایران قبول نکرد و کلام رسانه‌ها در این رابطه کاملا بیهوده است.

وی خطاب به کشور ایران افزود: بیایید با هم ائتلاف تشکیل دهیم و اگرچه شیعه باشید ما هیچ مشکلی نداریم، بیایید علیه این ائتلاف (ائتلاف سعودی) یک ائتلاف تشکیل دهیم.

انصارالله یمن اخیرا فرودگاه بین‌المللی ملک خالد ریاض را مورد هدف موشکی قرار دادند و در پی آن مقامات سعودی ایران را به دست داشتن در این حمله متهم کردند.

این درحالی است که اگرچه تهران حمایت خود از این گروه شیعه یمنی را پنهان نکرده ، همواره شایعات و ادعاهای مبنی بر ارسال سلاح به یمن را رد کرده است، همچنین یک هیات تعیین شده از سوی شورای امنیت سازمان ملل در دهم نوامبر یک نامه محرمانه به دیپلمات‌ها فرستاده و در آن تاکید کرده که هیچ سندی که ثابت کند، ادعای سعودی‌ها مبنی بر اینکه ایران مسئول حمله موشکی اخیر حوثی‌های یمن به ریاض پایتخت عربستان است به دست نیاورده است.

امیر حاتمی، وزیر دفاع کشورمان در این زمینه گفته است: دشمن از هر فرصتی برای اتهام زنی علیه ایران استفاده می‌کند و قطعا ما این مساله را رد می‌کنیم.

 بنا نیست هر اتفاقی در منطقه رخ می‌دهد، ایران را متهم می‌کنند البته این موارد از دشمن بعید نیست.

به گزارش سروش، همچنین سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به این ادعاها تاکید کرده است: ما امکان انتقال موشک به آنجا (یمن) را نداریم و موشک‌ها برای خودشان است.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه