کد خبر:5493
پ
Ron DeSantis)
نماینده حزب جمهوریخواه آمریکا

شروع همکاری‎های آل سعود و رژیم صهیونیستی پس از برجام

نماینده حزب جمهوریخواه آمریکا در مجلس نمایندگان این کشور معتقد است پس از برجام، مقامات سعودی درصدد همکاری با رژیم صهیونیستی برآمده‎اند.

نماینده حزب جمهوریخواه آمریکا در مجلس نمایندگان این کشور معتقد است پس از برجام، مقامات سعودی درصدد همکاری با رژیم صهیونیستی برآمده‎اند.

به گزارش سروش،  دی‌سانتیس در گفت‎و‎گو با شبکه آمریکایی فاکس نیوز با بیان این مطلب، افزود: با توجه به تحولات خاورمیانه، زمان در حال تغییر است و اکنون پس از توافق هسته ای ایران، مقامات سعودی، اماراتی و مصری درصدد همکاری با رژیم صهیونیستی بر آمده اند.

این سیاستمدار آمریکایی بدون اشاره به مصادیق همکاری رژیم صهیونیستی با سه کشور عربی یادشده با دفاع از رویکرد ترامپ در قبال سیاست‎های رژیم صهیونیستی ، افزود:

همه چیز تغییر کرده است و لذا من فکر می کنم در حال حاضر به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت یکپارچه  رژیم اشغالگر قدس ، اقدامی درست خواهد بود.

تارنمای خبری روزنامه «جروزالم پست» رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب گزارش داد؛ «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا تصمیم به انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس (اورشلیم) گرفته است و احتمال دارد این موضوع را در ابتدای هفته آینده میلادی به صورت رسمی اعلام کند.

انتشار این گزارش پس از آن صورت گرفت که «مایک پنس» معاون رئیس جمهوری آمریکا روزگذشته در جمع اعضای هیات نمایندگی رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد، از بررسی زمان و چگونگی انتقال سفارت سخن گفت.

براساس گزارش این رسانه، ترامپ قصد ندارد مانند رئیسان جمهوری پیشین، قانون مصوب ۱۹۹۵ کنگره آمریکا برای انتقال سفارت به بیت‌المقدس را بار دیگر تعلیق کند. وی باید تا تاریخ یکم دسامبر (۱۰ آذر) در این رابطه تصمیم بگیرد.

ترامپ در دوران رقابت‌های انتخاباتی بارها وعده انتقال سفارت از تل‌آویو را مطرح کرده بود. 

وی با این حال در ابتدای ماه ژوئن با تعلیق مجدد روند اجرای قانون مربوطه، تصمیم‌گیری در این رابطه را به مدت شش ماه دیگر به تعویق انداخته بود.

به گزارش سروش، به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم نامشروع صهیونیستی می‌تواند بار دیگر تنش‌ها را افزایش دهد.
 
 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه