کد خبر:5488
پ
جهانگیری

معاون اول رئیس جمهوری ایران وارد روسیه شد

معاون اول رئیس جمهوری در راس هیاتی به منظور شرکت در اجلاس معاونین اول روسای جمهور و نخست وزیران کشورهای سازمان همکاری شانگهای وارد سوچی روسیه شد.

معاون اول رئیس جمهوری در راس هیاتی به منظور شرکت در اجلاس معاونین اول روسای جمهور و نخست وزیران کشورهای سازمان همکاری شانگهای وارد سوچی روسیه شد.

به گزارش سروش، اسحاق جهانگیری ظهر امروز در بدو ورود به فرودگاه سوچی از سوی «الکسی شوتس» معاون استاندار استان کراسنادار روسیه و مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه مورد استقبال قرار گرفت.

شرکت معاون اول رئیس جمهوری در نشست شورای نخست وزیران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای

مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه در کانال تلگرامی خود نوشت: معاون اول رییس جمهوری، به منظور شرکت در نشست شورای نخست وزیران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای، به روسیه آمده است.

اسحاق جهانگیری در این اجلاس در خصوص استفاده بهینه از ظرفیت های حوزه شانگهای برای توسعه همکاری های منطقه ای سخنرانی خواهد کرد و به تبیین ظرفیت های کشورمان در زمینه های مختلف اقتصادی، علمی، فنی بویژه در دوران پسابرجام خواهد پرداخت.

سازمان همکاری شانگهای، سازمانی میان‌دولتی است که برای همکاری‌های چندجانبه امنیتی، اقتصادی و فرهنگی، در سال ۲۰۰۱ از سوی چین، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان پایه‌گذاری شد و در سالهای بعد، ایران، مغولستان، پاکستان، هند، افغانستان و بلاروس به عنوان عضو ناظر به این سازمان ملحق شدند.

به گزارش سروش، در زمان حاضر روسیه، چین، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان، قرقیزستان، پاکستان و هند اعضای سازمان همکاری شانگهای را تشکیل می دهند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه