کد خبر:5590
پ
جهان

دستورالعمل ویژه معاون اول رئیس جمهور جهت کمک به زلزله‎زدگان راور کرمان

معاون اول رئیس جمهوری طی دستورالعمل ویژه به استاندار کرمان بر کمک به زلزله‎زدگان هجدک راور تاکید کرد.

معاون اول رئیس جمهوری طی دستورالعمل ویژه به استاندار کرمان بر کمک به زلزله‎زدگان هجدک راور تاکید کرد.

به گزارش سروش، علیرضا رزم حسینی روز جمعه در ستاد مدیریت بحران استان کرمان گفت: اسحاق جهانگیری طی دستورالعمل ویژه در تماس تلفنی با وی در جریان اقدام‎های انجام شده به دنبال زمین لرزه صبح امروز هجدک قرار گرفت.

وی یادآور شد: معاون اول رئیس جمهوری اعلام کرده عصر امروز پس از بازگشت به کشور، در تهران گزارش‎های این حادثه دستورالعمل ویژه را صادر خواهد کرد.

استاندار کرمان تاکید کرد: معاون اول ریاست جمهوری به وزرای مربوطه دستور ویژه ای برای رصد وضعیت زلزله‎زدگان در هجدک راور داده است.

ستاد مدیریت بحران استان کرمان بلافاصله پس از وقوع زمین لرزه در استانداری کرمان و به ریاست استاندار تشکیل شده و همچنان ادامه دارد.

گروهی از سوی استاندار کرمان به منظور بررسی خسارت این حادثه با بالگرد به منطقه اعزام شده است.

تجربه‎های تلخ زلزله‎های بم و زلزله اخیر کرمانشاه به هراس و ترس مردم از این حوادث غیر مترقبه افزوده و این موضوع موجب شده که ماندن در خیابان‎ها و بوستان‎ها را با وجود سرمای هوا به بودن در منازل ترجیح دهند. 

هراس از زمین‎لرزه در بین ساکنان آپارتمان‎ها مشهودتر است و این موجب شده که ساکنان این واحدها با خودرو به سمت منازل همکف اقوام و مکان‎های امن حرکت کنند. 

ازدحام در پمپ‎های بنزین و جایگاه‎های عرضه گاز CNG نیز به خوبی در سطح شهر کرمان مشهود است و تاکنون مشکلی در عرضه این فرآورده‎های سوختی وجود نداشته است. 

با وجود اینکه پس لرزه‎های زمین لرزه صبح امروز هجدک ادامه دارد، مسئولان مربوطه و ستاد مدیریت بحران استان آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه حوادث احتمالی را دارند. 

ترس از زلزله هجدک کرمان ۳۸ نفر را راهی مراکز درمانی کرد.

به گزارش سروش، زلزله ای به بزرگی ۶٫۱ ریشتر ساعت ۶:۲ دقیقه صبح جمعه هجدک کرمان را لرزاند. 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه