کد خبر:5791
پ
مترو

ایستگاه‌های متروی تهران و حومه نمازخانه دارند

ایستگاه‌های متروی تهران و حومه بیش از ۵۵ درصد نماز خانه دارند.

ایستگاه‌های متروی تهران و حومه بیش از ۵۵ درصد نماز خانه دارند.

 

 

به گزارش سروش، تاکنون بیش از ۵۵ درصد ایستگاه‌های متروی تهران و حومه به نمازخانه مجهز شده‌اند، ضمن آن که تمام ایستگاه‌های جدید با نمازخانه‌های تجهیز شده افتتاح خواهند شد.

 

 

اولین جلسه گردهمایی ائمه جماعت شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه با حضور ۳۹ نفر از ائمه جماعات، حجت الاسلام والمسلمین سید جواد بهشتی مشاور وزیر و رئیس ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش و حجت الاسلام حسین مداحی رئیس ستاد اقامهٔ نماز این شرکت در سالن اجتماعات شرکت بهره برداری متروی تهران برگزار شد.

 

 

 

احداث نمازخانه در ایستگاه‌های متروی تهران

ساخت فضاهای مخصوص نماز در ایستگاه‌های متروی تهران و حومه با پیشرفت ۵۵ درصدی، توجه به کار کیفی به موازات انجام کارهای کمّی در احداث نمازخانه‌ها با حضور نیروهای نخبه و برنامه ریزی و سیاستگذاری برای ارتقاء مسائل مرتبط با اقامه نماز از جمله موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

 

 

همچنین در این جلسه عنوان شد که طراحی بعضی از ایستگاه‌ها در خطوط متروی تهران و حومه ظرفیت افزایش نمازخانه ندارد، اما با توجه به پیگیری‌های مدیر عامل جدید شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه و با هماهنگی با مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) ایستگاه‌ها و خطوطی که هنوز افتتاح نشده‌اند با نمازخانه‌های تجهیز شده افتتاح شوند.

 

 

به گزارش سروش، در پایان این جلسه از شش نفر از خادمین نماز در متروی تهران تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

انتهای پیام///

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه