کد خبر:5650
پ
محمدی

مرزهای آزادی در دانشگاه به درستی مشخص باشد

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: باید نظرات، تفکرات و ایده در فضای دانشگاه مطرح و به بحث گذاشته شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که مرزهای آزادی در دانشگاه ها باید مشخص باشد، گفت: باید نظرات، تفکرات و ایده در فضای دانشگاه مطرح و به بحث گذاشته شود.

به گزارش سروش،داوود محمدی در گفت‌وگو با رسانه‌ها با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور درباره برگزاری مراسم‌های روز دانشجو در دولت یازدهم و فعالیت‌های دانشجویی در این دوره اظهار کرد: مسائلی در حوزه وزارت علوم، دانشجویان و همچنین موضوعات علمی و تحقیقاتی کشور وجود دارد و آن طور که باید و شاید به این مسایل پرداخته نشده است.

وی تصریح کرد: کشوری می تواند پیشرفته باشد و مرزهای توسعه را دنبال کند که از یک فناوری و شرایط علمی پیشرفته برخوردار باشد، هیچ کشوری در دنیا نیست که مسیر توسعه را طی کرده باشد بدون این که به دانشگاه و تعلیم و تربیت پرداخته باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین بیان کرد: دانشگاه‌ها مشکلات عدیده و متعددی دارند، در بسیاری از جاها اعتبارات اختصاص پیدا می کند اما نتیجه چندانی حاصل نمی‌شود، یکی از راه‌ها این است که باید در حوزه پژوهش بیش‌تر کار کنیم و پیدا کردن راه حل‌ برای مشکلات را به دانشگاه ها بسپاریم در واقع محققان دانشگاهی می‌توانند راه حل‌های صحیح را پیدا کنند.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه افزود: به نظر می‌رسد در مقطع دکترا باید شرایط خوبی برای دانشجویان فراهم شود تا ضمن مطالعه و انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی به راحتی مسایل جامعه را دنبال کرده و راه حلی برای آن بیابند.

دانشجویان باید به راحتی دیدگاه‌های خود را بیان کنند

این نماینده اصلاح طلب مجلس درباره این سخن رئیس جمهور مبنی بر این که « در دانشگاه ها همه نظرات باید در کنار هم قرار بگیرند و همه جناح‌های سیاسی در دانشگاه‌ها احساس کنند که نظام، حکومت و دولت پشتیبان آنها هستند»، گفت: دانشجویان باید به راحتی دیدگاه‌های اعتقادی، سیاسی و اجتماعی خود را بیان کنند و این موضوعات به بحث گذاشته شود.

محمدی خاطرنشان کرد: دانشجویان باید بدانند که در ساختار و نظامی فعالیت می‌کنیم که این ساختار فضا را برای بحث و گفت‌وگو فراهم کرده و محور کار هم قانون اساسی است.

مرزهای آزادی به درستی مشخص باشد

به گزارش سروش، وی در پایان اظهار داشت: باید نقطه نظرات، تفکر و ایده‌ها در دانشگاه ها مطرح و به بحث گذاشته شود، مرزهای آزادی هم به درستی مشخص باشند و جامعه به سمت و سویی برود که به آزادی تعرض نشود و محور اصلی هم قانون باشد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه