کد خبر:5760
پ
۲۳۲۸۰۷۹

۱۲ تیم ایرانی و خارجی در جام باشگاه های کشتی جهان به مصاف هم می‌روند

چهارمین دوره رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان با حضور سه تیم از ایران و ۹ تیم خارجی در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار خواهد شد.

چهارمین دوره رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان با حضور سه تیم از ایران و ۹ تیم خارجی در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش سروش، چهارمین دوره رقابتهای کشتی آزاد جام باشگاه های جهان در حالی در روزهای ۱۶ و ۱۷ آذرماه به میزبانی تهران برگزار می شود که تاکنون ۹ کشور خارجی برای حضور در این رقابتها اعلام آمادگی کرده اند.

 

 

بر این اساس تیم های آمریکا، کانادا، مجارستان، بلغارستان، قزاقستان، قرقیزستان، هند، مغولستان و تاجیکستان و همچنین ۳ تیم از کشورمان در رقابتهای کشتی آزاد جام باشگاه های جهان به میدان خواهند رفت.

 

 

اولین تاریخ برگزاری این سری از رقابت‌ها با نام جام باشگاه‌های کشتی جهان به میزبانی ایران در تاریخ ۱۳۹۳٫۹٫۶ در سالن حاجی زاده شهر جویبار استان مازندران راس ساعت ۹ صبح به وقت محلی با شرکت ۱۴ تیم خارجی و ۳ تیم از ایران آغاز به کار کرد. در ضمن در تقویم اتحادیه جهانی کشتی ازاین مسابقات که متأسفانه از سوی فدراسیون کشتی ایران بسیار بزرگ جلوه داده شده و به طور گسترده نیز در مورد آن تبلیغ می‌شود، به عنوان یک تورنمنت معمولی نام برده شده است.

همچنین براساس تقویم سال ۲۰۱۵ اتحادیه، این مسابقات قرار بود دوباره با همان نام یعنی جام باشگاهای جهان به ترتیب آزاد دراستان مازندران و فرنگی در استان خوزستان ایران برگزار شود در دیدار فینال این رقابت‌ها تیم بیمه رازی شهدای جویبار از سد تیم تیتان مرکوری آمریکا گذشت و به مقام قهرمانی این رقابت‌ها دست یافت. جوایز نقدی این دوره از رقابت ها به ترتیب برای عناوین اول تا سوم ۲۵، ۱۵ و ۱۰ هزار دلار بود.

 

نتایج خوب ایران در ادوار گذشته

 

به گزارش سروش٬ تیم بیمه رازی در فینال این رقابت ها با نتیحه ۶-۲ تیم تیتان مرکوری آمریکا را شکست داده و فاتح این رقابت ها شد. تیم شورای شهر کرج نیز با پیروزی ۷ بر ۱ مقابل اتحادیه کشتی چین عنوان سوم را کسب کرد. کشتی گیران تیم بیمه رازی در اوزان ۵۷، ۶۱، ۶۵، ۷۰، ۸۶ و ۹۷ کیلوگرم به پیروزی رسیدند و نمایندگان تیتان مرکوری نیز در اوزان ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم صاحب پیروزی شدند. پس از تیم‌های بیمه رازی و تیتان مرکوری، تیم شورای شهر کرج نیز با پیروزی ۷ بر یک مقابل اتحادیه کشتی چین عنوان سوم را کسب کرد.

 

انتهای پیام///

 

منبع
مهر
ارسال دیدگاه