کد خبر:5923
پ
۶۸۰۳۸۱_۷۲۷

آثار دینی و قرآنی را باید در مجلات کودک و نوجوان ترویج کنیم

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ضرورت ترویج آثار دینی و قرآنی در مجلات کودک و نوجوان سخن گفت.

 

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ضرورت ترویج آثار دینی و قرآنی در مجلات کودک و نوجوان سخن گفت.

 

به گزارش سروش، عبدالهادی فقهی‌زاده درباره وضعیت نشر آثار دینی و قرآنی برای کودکان و نوجوانان افزود: بنا داریم مجلاتی را ویژه کودک و نوجوان در این عرصه حمایت کنیم و در حاشیه این مجلات نیز بتوانیم آثار قرآنی و دینی صحیحی را تولید و ترویج کنیم.

 

وی درباره تولید کتاب‌های قرآنی و دینی برای گروه سنی کودک و نوجوان و همکاری با معاونت فرهنگی این وزارتخانه گفت: معاونت قرآن و عترت و معاونت فرهنگی به عنوان معاونت های تخصصی در ساختار وزارت فرهنگ و ارشاد هستند که باید ارتباطات بیشتری با هم داشته باشند.

فقهی زاده افزود:

 

 

 

در حوزه نشر آثار دینی و قرآنی و همچنین نشر معارف اسلامی معاونت فرهنگی و معاونت قرآنی، هم مسئولیت بیشتری دارند و هم می‌‌توانند به انجام کار در این عرصه کمک دقیق‌تری کنند.

 

 

 

وی تاکید کرد: بخش کودک و نوجوان بسیار اهمیت دارد و توجه به این بخش و تولید آثار برای آنها باید تقویت شود ولی در ساختار اداری وزارتخانه تولید کتاب برعهده ما نیست و ما تنها وظیفه حمایت از تولید در این بخش را داریم.

 

به گزارش سروش٬ معاون وزیر ارشاد در پایان افزود: در این عرصه با همفکری و حمایت های سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار شد از مجلات ویژه کودک و نوجوان حمایت کنیم و در حاشیه این مجلات نیز بتوانیم آثار قرآنی و دینی صحیحی را تولید و ترویج کنیم و امید است با این حمایت‌ها مجال ظهور بیشتری در عرصه قرآنی و دینی کودک و نوجوان داشته باشیم.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه