کد خبر:6119
پ
isji
معاون سازمان انرژی اتمی

ایران به تکنولوژی تولید باتری هسته‌ای دست یافت

معاون سازمان انرژی اتمی از دست‌یابی دانشمندان نخبه‌ی کشور به تکنولوژی تولید باتری هسته‌ای خبر داد که با این کار ایران در ردیف پنج کشور دارنده‌ی این فناوری قرار گرفته است.

معاون سازمان انرژی اتمی از دست‌یابی دانشمندان نخبه‌ی کشور به تکنولوژی تولید باتری هسته‌ای خبر داد که با این کار ایران در ردیف پنج کشور دارنده‌ی این فناوری قرار گرفته است.

به گزارش سروش،معاون سازمان انرژی اتمی ایران گفت: دانشمندان نخبه کشور به تکنولوژی تولید باتری هسته‎ای دست یافتند که با این کار در ردیف پنج کشور دارنده این فن‌آوری قرار گرفتیم.

«علی اصغر زارعان» در دیدار با استاندار قزوین و پس از توافق برای دریافت زمین برای ایجاد مرکز تحقیقات هسته‌ای در استان در گفت و گو با رسانه‎ها گفت:

با کمک اندیشمندان و نخبگان علمی کشور به خود‌باوری و اعتماد به نفسی رسیده‌ایم که قادریم قله‌های علم و فناوری را طی کرده و در اوج علمی قرار گیریم.

وی افزود: بعد از برجام گشایش‌هایی در کشور در حوزه علمی ایجاد شده و توانسته‌ایم با برخی کشورها همکاری‌های علمی را گسترش دهیم.

زارعان بیان کرد:
ایران اسلامی سرزمین دانش و آگاهی است و به همین دلیل توانسته‌ایم در حوزه دانش هسته‌ی صلح‌آمیز حرف زیادی برای گفتن داشته باشیم و هر روز با حرکت در توسعه علمی آن به دستاوردهای جدیدی می رسیم.

معاون سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد:

در حوزه‌ی باتری هسته‎ای در حال حاضر چند کشور آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه به این فن‌آوری رسیده‌اند که خوشبختانه پس از چهار سال تلاش شبانه روزی امروز ایران هم در ردیف این کشورها قرار گرفته و به این تکنولوژی دست یافته است.

زارعان اظهارداشت:

با تولید باتری هسته‎ای دیگر عمر باتری موبایل، باتری قلب و باتری تاسیسات و تجهیزات پزشکی، صنعت نفت و حفاری که همواره به شارژ نیاز داشت با عمر بیش از ۵ تا ۵۰ سال بدون شارژ می‌تواند در خدمت سلامت و بهداشت مردم قرار گیرد و تحولی بزرگ در این عرصه ایجاد کند.

وی بیان کرد: همچنین در انتقال ماهواره‌های فضایی که به انرژی ثابت نیاز دارد با این باتری هسته‎ای گام بزرگی برداشته شده و این نیاز هم تامین خواهد شد.

زارعان گفت:
دانش هسته‎ای موتور محرک بقیه صنایع محسوب می‌شود و هر دستاوردی در این بخش می‌تواند سایر حوزه‌ها را متحول کند و ما نیز در سازمان انرژی اتمی به دنبال این هستیم که همه فعالیت‌های خود را در چارچوب برجام و نگاه صلح‌آمیز برای خدمت به انسانیت به کار گیریم و دستاوردهای خود را برای خدمت ارائه کنیم.

وی بیان کرد: با تبدیل علم و فناوری در حوزه هسته‌ای و تبدیل آن به ثروت تلاش می‌کنیم خدمت به بشریت محقق شود.

به گزارش سروش، معاون سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: باتری هسته‎ای با کاربرد در بخش‌های پزشکی، سلامت، صنعت، کشاورزی و صنایع نفتی انقلابی بزرگ در کشور ایجاد خواهد کرد.
 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه