کد خبر:5967
پ
زهرا+صدراعظم+نوری+

باغات و اراضی سبز به تاراج رفته‌اند

باغات در معرض خشک شدن قرار دارند که متاسفانه از آنها به خوبی حفاظت نمی‌شود.

باغات در معرض خشک شدن قرار دارند که متاسفانه از آنها به خوبی حفاظت نمی‌شود.

 

به گزارش سروش، رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از عدم توجه مسوولان دولتی به نگهداشت باغات هشدار داد.
 

 

صدراعظم نوری صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه باغات و اراضی سبز از سرمایه‌های شهر محسوب می‌شوند گفت: متاسفانه به دلیل ارزش افزوده باغات مورد تاراج قرار گرفته‌اند که باید فکری به حال آنها کرد.

عدم تخصیص اعتبار از سوی نهادهای دولتی برای نگهداشت باغات

رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه وضعیت باغاتی که در اختیار نهادهای دولتی است، نامناسب گزارش شده، گفت: به دلیل عدم تخصیص اعتبار از سوی نهادهای دولتی برای نگهداشت باغات، این سرمایه‌ها  با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند.

نوری با بیان اینکه مجموعه‌های ارزشمندی همچون کاخ گلستان، سعدآباد و… در اختیار نهادهای دولتی هستند که متاسفانه از آنها به خوبی حفاظت نمی‌شود گفت: این در حالی است که گونه‌های ارزشمند، خاص و نادری در این مجموعه‌ها قرار دارند که به دلیل عدم حفاظت لازم در معرض خشک شدن قرار دارند.

به گزارش سروش، رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران در پایان افزود: به استناد ماده ۴ آیین‌نامه اجرایی حفظ و گسترش فضای سبز، کاشت، حفاظت و آبیاری در داخل محدوده شهرها از جمله وظایف شهرداری است که در صورت اهمال مالکان باید نسبت به جذب باغ اقدام شود که برهمین اساس از معاون رییس جمهور و رییس میراث فرهنگی انتظار دارم در راستای توجه به بناها و کاخ موزه‌ها به موضوع حفاظت و صیانت از فضاهای سبز اهتمام ورزند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه