کد خبر:5912
پ
قصر
مدیرکل بنیاد مسکن تهران

تکمیل ۳۰۰ کانکس برای حوزه قصرشیرین در روزهای آینده

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران ضمن بیان تامین ۳۰ کانکس برای اسکان موقت، از تکمیل۳۰۰ عدد کانکس در حوزه قصرشیرین درروزهای آینده خبر داد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران ضمن بیان تامین ۳۰ کانکس برای اسکان موقت، از تکمیل۳۰۰ عدد کانکس در حوزه قصرشیرین درروزهای آینده خبر داد.

به گزارش سروش، تمام ۳۰۰ کانکس‌ مورد نیاز در حوزه قصرشیرین برای اسکان موقت تامین خواهد شد و تقاضای ما این است که کمک‌ها از این به بعد به سمت اسکان دائم و کاهش هزینه های مردم در ساخت و ساز معطوف شود.

 

نصرالله دهقانی در گفت و گو با رسانه‎ها درخصوص تامین کانکس در حوزه قصرشیرین  اظهار کرد: خوشبختانه کار آواربرداری از هفته قبل شروع شده و هم اکنون سه اکیپ ماشین آلات آواربرداری مشغول کار هستند.

دهقانی درباره آخرین اقدامات برای تهیه کانکس در حوزه قصرشیرین گفت: حدود ۳۰  کانکس تحویل داده شده است.

مشخصا کار آواربرداری سه روستای شیرین آب، اتابک و داربلوط که خسارت بالای ۵۰ درصد داشتند و تامین کانکس شروع شده است.

اولین پی‌کنی برای عملیات بازسازی روز گذشته انجام شد و انشاءالله روز آینده هم مصالح خریداری شده وارد منطقه می شود.

وی افزود: بالغ بر ۱۰۰۰ واحد در روستاهای قصرشیرین خسارت دیده اند که از این تعداد ۳۰ درصد دچار تخریب ۱۰۰ درصد شده و مابقی تعمیری است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران، آمار خسارات در شهر قصرشیرین را هم ۱۵ تا ۲۰ درصد عنوان و تصریح کرد: حدود ۱۲۰۰ واحد در شهر برآورد خسارت صورت گرفته که از این تعداد ۱۵ تا ۲۰ درصد آسیب بالای ۵۰ درصد داشته اند.

البته با توجه به اینکه شرایط آب و هوایی قصرشیرین نسبت به منطقه  بهتر است، فعلا چادر جوابگو است و تعجیلی برای کانکس نداریم. به اعتقاد ما اولویت با مناطق سردتر است.

وی تاکید کرد: با این وجود حدود ۳۰۰ کانکس نیاز داریم که به مرور می آید و حداکثر ظرف ۱۰ روز آینده تامین خواهد شد.

به گزارش سروش،مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران با بیان اینکه امداد و نجات، تمام شده و اسکان موقت رو به اتمام است گفت: الان دیگر باید کمکها به سمت اسکان دائم و خرید کانکس معطوف شود و کسانی که می خواهند کمک کنند در این جهت کمکهای خود را سوق دهند تا بتوانیم مقداری هزینه تمام شده مردم را کاهش دهیم.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه