کد خبر:6080
پ
دستفروشان

رفع سد معبر دستفروشان بیشترین مطالبه مردم از شهرداری است

رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران: در سه ماه اخیر بیشترین مطالبه مردم طی تماس های صورت گرفته با سامانه های۱۳۷ و ۱۸۸۸ ، رسیدگی و رفع سد معبر دستفروشان در سطح شهر تهران است.

رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران گفت : در سه ماه اخیر بیشترین مطالبه مردم طی تماس های صورت گرفته با سامانه های۱۳۷ و ۱۸۸۸ ، رسیدگی و رفع سد معبر دستفروشان در سطح شهر تهران است.

به گزارش سروش؛ محمد جواد شیرازی رئیس سازمان بازرسی تماسهای مردم با سامانه ۱۸۸۸ را در سه ماهه اخیر ۲۵۳۵۵۵ تماس اعلام کرد و خاطرنشان ساخت : این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۵درصد کاهش یافته و از این تعداد تماس ۱۳۳۶۱ مورد در قالب پرونده های الکترونیکی و بصورت سیستمی به رده های اجرایی جهت رسیدگی ارجاع شده است.

رفع سد معبر و کاهش آمار سد معبر دستفروشان

شیرازی سد معبر دستفروشان را بیشترین انتقاد و شکایت شهروندان در سامانه ۱۸۸۸ بیان نمود و افزود: رشد ۱۳ درصدی شکایات مردمی در این خصوص نسبت به مدت مشابه سال گذشته در سامانه ۱۸۸۸ مشهود است و باید با برنامه ریزی و هماهنگی بین بخشی و نظارتهای مستمر در رفع سد معبر و کاهش این آمار تلاش مضاعفی نمائیم.

کاربری مسکونی به تجاری و اداری را دیگر موارد شکایتی مردم در سامانه ۱۸۸۸ دانست و ابراز داشت : به ترتیب موارد شکایتی مذکور ۱۷ و ۱۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ کاهش یافته است.

محمد جواد شیرازی افزود: در سه ماهه اخیر ۵۲ مورد به سامانه ۱۸۸۸ موضوع قطع، جابجایی و خشک کردن درختان توسط مردم اطلاع رسانی شده است که بیشترین آن مربوط به مناطق ۴،۳،۱و ۵ بوده و این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۳ درصد کاهش یافته است .

رفع سد معبر دستفروشان ، بیشترین درخواستهای شهروندان

شیرازی در خصوص پیامهای مردمی در سامانه ۱۳۷ در سه ماهه اخیر نیز عنوان کرد : به ترتیب رفع سدمعبر دستفروشان، طعمه گذاری جهت حیوانات موذی و آلودگی صوتی ناشی از ساخت و ساز، بیشترین درخواستهای شهروندان بوده است.

وی اضافه کرد: در سه ماهه اخیر ۵۲۸ درخواست مربوط به قطع درختان شامل مناطق ۲،۱و ۴ در سامانه ۱۳۷ به ثبت رسیده است.

رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران بر تقویت سامانه های۱۳۷ و ۱۸۸۸ تاکید کرد و افزود: در مدیریت جدید شهری نه تنها سامانه های ارتباط مردمی ۱۳۷و۱۸۸۸ تضعیف نشده بلکه با برنامه ریزی های مدون ،اصلاح فرایندها و بکارگیری امکانات سخت افزاری و نرم افزاری روز دنیا در جهت تقویت و ارتقاء کارایی سامانه ها و در نتیجه افزایش رضایتمندی شهروندان تهرانی حرکت خواهیم کرد.

اپلیکیشن “همیاران”

وی در همین راستا ادامه داد: با طراحی اپلیکیشن “همیاران” شهروندان میتوانند توسط گوشی های همراه هوشمند مجهز به سیستم عامل اندروید نظرات، پیشنهادات، انتقادات و شکایات خود را از عملکرد شهرداری به همراه عکس ، فیلم ، موقعیت جغرافیایی و … به سامانه ۱۸۸۸ منعکس و پیگیری نمایند.همچنین از طریق همین اپلیکیشن میتوانند از سامانه ۱۳۷ و سایر بخشهای شهرداری خدمات دریافت نمایند.

شیرازی تاکید کرد: اپلیکیشن “همیاران” در مرحله آزمایشی قرار دارد و در این مرحله دسترسی در اختیار ناظران ۱۸۸۸ قرار داشته و در آینده نزدیک این امکان برای همه اقشار جامعه فراهم خواهد آمد تا با ثبت نام در سامانه شهروندی که در پرتال شهرداری تهران تعبیه خواهد شد با دریافت کد شهروندی از این اپلیکیشن استفاده نمایند.

همه توان خود را در جهت ایجاد مدیریت شیشه ای در شهرداری بکار خواهیم گرفت.

مدیریت شیشه ای در شهرداری تهران

رئیس سازمان بازرسی در خصوص مدیریت شیشه ای در شهرداری تهران ابراز داشت: دکتر نجفی شهردار محترم تهران با جدیت این موضوع را دنبال می کند و در جلسات عمومی و خصوصی با رده های اجرایی شهرداری و دستگاههای نظارتی همچون سازمان بازرسی شهرداری تهران تکلیف کرده اند در جهت اجرایی شدن این امر مهم گام برداشته و از هیچ تخلف و انحرافی چشم پوشی نگردد.

به گزارش سروش؛ شیرازی در پایان افزود: در راستای تاکیدات شهردار محترم در خصوص مدیریت شیشه ای، سازمان بازرسی با انتشار بنرهایی در سطح مناطق، نواحی، سازمانها و شرکت های شهرداری تهران از کارکنان خدوم شهرداری درخواست نموده تا با مشاهده کمترین تخلف و انحراف از سوی رده های اجرایی در هر سطحی ،سازمان بازرسی را به صورت مستقیم در جریان بگذارند و البته باید اذعان داشت که راه های ارتباط با سازمان از طریق سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸، اداره رسیدگی به شکایات بازرسی و همچنین دفاتر بازرسی در سطح شهرداری تهران به قوت خود باقی است.
 

 

انتهای پیام///

منبع
شهرنوشت
ارسال دیدگاه