کد خبر:6002
پ
قوه قضاییه

قوه قضاییه فراتر از «فصل الخصومات» ، نظارت های عمده و سنگینی بر دوش دارد

رییس قوه قضاییه: قوه قضاییه حسب شرع، مسئولیت های مهمی را بر دوش دارد و در قانون اساسی جمهوری اسلامی، فراتر از «فصل الخصومات»، نظارت های عمده و سنگینی بر دوش این قوه نهاده شده است.

رییس قوه قضاییه در همایش سازمان بسیج حقوقدانان به مناسبت ۱۲ آذر سالروز تصویب قانون اساسی در مجتمع فرهنگی قوه قضاییه گفت: قوه قضاییه حسب شرع، مسئولیت های مهمی را بر دوش دارد و در قانون اساسی جمهوری اسلامی، فراتر از «فصل الخصومات»، نظارت های عمده و سنگینی بر دوش این قوه نهاده شده است.

به گزارش سروش، رییس قوه قضاییه با بیان اینکه آقایی که خود زمانی در کشور مسئول بود، ظرف چند دقیقه ۵۰ حرف خلاف علیه قوه قضاییه گفته است، اظهار کرد: عده ای که خود را منجی می دانند، می خواهند برای خود کاسبی بسازند.

آیت الله صادق آملی لاریجانی افزود: این افراد متوجه نمی شوند که این اقدامات خیانت به جمهوری اسلامی و آرمان انقلاب است.

وی با بیان اینکه چرا به قیمت کار سخیف و خود را نشان دادن، روی این همه دستاوردهای انقلاب می خواهند خط سیاه بکشند، ادامه داد: این اقدامات، در حق نظام جمهوری اسلامی با این همه اقتدار و ملت همیشه در صحنه، بالاترین خیانتی است که عده ای انجام می دهند.

تا بشر، بشر است، اهواء هم وجود دارد

رییس قوه قضاییه با بیان این مطلب که همه نظام های دنیا دچار برخی مشکلات هستند، اظهار کرد: وقتی پیامبر(ص) آمد، ابوسفیان هم بود؛ امام حسین(ع) که آمد یزید هم بود؛ یعنی عده ای تسلیم حق می شوند و برخی هم تسلیم شیطان که اینها اضمحلال پیدا می کنند و تا آخر هم این روال ادامه دارد؛ هیچ وقت نظامی را در عالم عینیت، نخواهید یافت که خالص بماند. تا بشر، بشر است، اهواء(خواهش ها و آرزوهای نفس) هم وجود دارد.

آیت الله آملی لاریجانی، قوه قضاییه را یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی خواند و ادامه داد: قوه قضاییه حسب شرع، مسئولیت های مهمی را بر دوش دارد و در قانون اساسی جمهوری اسلامی فراتر از «فصل الخصومات» ، نظارت های عمده و سنگینی بر دوش این قوه نهاده شده است.

تخریب قوه قضاییه چه معنایی دارد

وی با طرح این سوال که تخریب این رکن نظام چه معنایی دارد، گفت: مقام معظم رهبری بارها در دیدارهای جداگانه خطاب به قوه قضاییه فرموده اند که هر وقت قاطعانه بایستید هجمه ها بیشتر می شود و این هجمه ها ثمره ایستادگی تان است.

رییس دستگاه قضایی کشور با بیان اینکه دشمن بیرونی از زمان شکل گیری انقلاب اسلامی تا کنون به دشمنی و تخریب های خود در جهات مختلف ادامه می دهد، تصریح کرد: آنها در بحث حقوق بشری هم به ما ایراد می گیرند، در حالی که جمهوری اسلامی در زمینه حقوق بشر از همه کشورهای منطقه جلوتر است؛ در منطقه کشورهایی داریم که در حکومتشان حتی یک بار رای گیری و انتخابات ندیده اند؛ مردم بحرین هم برای داشتن همین حق رای، مبارزه می کنند. در عربستان سعودی، بحث حقوق بشری وجود ندارد چون این کشور تسلیم محض نظام سلطه است.

عده ای در درون کشور آب به آسیاب دشمن می ریزند

رییس قوه قضاییه تصریح کرد: متاسفانه علاوه بر دشمنان بیرونی، عده ای در درون کشور آب به آسیاب دشمن می ریزند و دروغ های عجیب و غریبی مطرح می کنند.

به گزارش سروش، وی ادامه داد: آنها کار عظیم جمهوری اسلامی را نمی بینند و نمی دانند که نفس بقای نظام با این همه فشار و تحریم به دلیل بصیرت ملت و حضور آنان در صحنه ها یک معجزه الهی است؛ ادعای مردمی بودن و نیز خادم ملت بودن، داشته و این گونه از پشت به کشور خنجر می زنند.

ادامه دارد…

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه