کد خبر:5896
پ
انصار

محله‌ها و پادگان‌های شهر صنعا، تحت کنترل انصارالله یمن

گروه انصارالله در پی درگیری شدید با نیروهای وابسته به رئیس‌جمهور مخلوع یمن، اعلام کرد، با کنترل بر محله‌ها و پادگان‌های نظامی، برخی محله‎های صنعا را امن کرده‌است.

گروه انصارالله در پی درگیری شدید با نیروهای وابسته به رئیس‌جمهور مخلوع یمن، اعلام کرد، با کنترل بر محله‌ها و پادگان‌های نظامی، برخی محله‎های صنعا را امن کرده‌است.

به گزارش سروش، به نقل از سایت شبکه الجزیره، گروه انصارالله اعلام کرد، سه پادگان و یک دفتر کمیته دائمی در صنعا را از مزدوران عبدالله صالح پس گرفته و محله السیاسی و محله‌های دیگر صنعا را امن کرده‎است.

همچنین بر ذمار در جنوب صنعا و محله‌های اطراف آن تسلط یافته‎است.

یک منبع انصارالله گفت، نیروهای این گروه بر پادگان‌های السواد، ریمه حمید، المصلی و مقر سفارت عربستان و چند ساختمان در محله السیاسی تسلط یافته‌اند.

روسیا الیوم نیز گزارش داد، نیروهای انصارالله در پی درگیری شدید با محافظان شبکه تلویزیونی وابسته به عبدالله صالح بر شبکه “الیمن الیوم” تسلط یافته‌اند. 

اما یک منبع نظامی در نیروهای گارد ریاست‌جمهوری وابسته به عبدالله صالح، رئیس‌جمهور مخلوع یمن مدعی شد، همچنان این محله‌ها و پادگان‌ها در کنترل نیروهای صالح هستند و اظهارات حوثی‌ها عاری از صحت است.

نیروهای عبدالله صالح همچنین روز گذشته گفتند، بر فرودگاه صنعا تسلط دارند به اضافه اینکه ساختمان‌های دولتی هم که در دست انصارالله بود را به دست گرفته‌اند.

صنعا از روز چهارشنبه صحنه درگیری بین نیروهای انصارالله و نیروهای هم‌پیمان عبدالله صالح است که تاکنون ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشته است.

عبدالملک حوثی،‌رهبر انصارالله از کشته یا زخمی شدن ۴۰ تن در درگیری‌های دو طرف خبر داد، در حالی که منابع امنیتی در صنعا از کشته و زخمی شدن بیش از ۶۰ تن صحبت می‌کنند.

در پی درگیری‌های شدید صبح شنبه نیروهای صالح بر مناطقی در اطراف صنعا و شهر ذمار و پادگان استراتژیک ۴۸ تسلط یافته بودند.

حملات جنگنده‌های سعودی

همزمان با درگیری‌ها بین انصارالله و نیروهای عبدالله صالح جنگنده‌های ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان سه حمله به مواضع نظامی در صنعا داشتند.

به گفته ساکنان محلی، دو حمله هوایی مواضعی در سلسله کوه‌های الریان را هدف گرفت که انصارالله در آنجا مستقر هستند.

همچنین جنگنده‌های سعودی پادگان جریان در شهرستان سنحان در جنوب صنعا را بمباران کردند.

این حملات ائتلاف سعودی در پی شکست مزدورانش یعنی نیروهای عبدالله صالح در ایجاد آشوب داخلی است.

از سوی دیگر در حملات جنگنده‌های ائتلاف سعودی به منازل یمنی‌ها در منطقه مهاذر در سحار استان صعده واقع در شمال یمن هفت شهروند یمنی کشته شدند که در میان آنها زن و کودک نیز بود.

به گزارش سروش، در حملات جنگنده‌های ائتلاف سعودی به منازل، چهار تن دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه