اخبار برگزیده

کد خبر:5969
پ
ولایتی

مردم تصمیم گیرنده اصلی در نظام جمهوری اسلامی ایران هستند

در نظام جمهوری اسلامی ایران مردم تصمیم گیرنده اصلی هستند و فرق نظام جمهوری اسلامی ایران و نظام شاهنشاهی در همین موضوع است که مردم تصمیم می گیرند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، در حاشیه همایش طلوع حقیقت که در حوزه هنری برگزار شده بود، در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه برخی از کشورهای غربی تاکید دارند که ایران باید در ارتباط با توان دفاعی و نظامی خود با آنها مذاکره کند، تاکید کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران مردم تصمیم گیرنده اصلی هستند و فرق نظام جمهوری اسلامی ایران و نظام شاهنشاهی در همین موضوع است.

مردم ؛ تصمیم گیرنده اصلی در نظام جمهوری اسلامی ایران

به گزارش سروش، علی‌اکبر ولایتی در همین خصوص اظهار کرد: متاسفانه برخی از کشورها فکر می کنند که می توانند به جای مردم ایران تصمیم بگیرند. در حالی که این گونه نیست و در ن ظام جمهوری اسلامی ایران مردم تصمیم گیرنده اصلی هستند و فرق نظام جمهوری اسلامی ایران و نظام شاهنشاهی در همین موضوع است.

وی گفت: برخی از کشورها فکر می کنند که ایران همچنان در نظام پهلوی و قاجار است و آنها می توانند به جای مردم ایران تصمیم بگیرند؛ در حالی که این‌گونه نیست.

به گزارش سروش، وزیر خارجه پیشین کشورمان در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از خود و ارتقای توانمندی‌هایش در این زمینه از کسی اجازه نمی گیرد و به کسی هم اجازه نمی دهد کسی برای او تصمیم بگیرد.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه