کد خبر:6267
پ
نزاع
مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی

افزایش ۱۰ درصدی نزاع در شهرستان بجنورد

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی، از افزایش ۱۰ درصدی نزاع در بجنورد در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی، از افزایش ۱۰ درصدی نزاع در بجنورد در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

به گزارش سروش، به نقل از روابط عمومی این اداره کل دکتر بابک سلحشور اظهار کرد: در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته، مجموع آمار مدعیان مصدومیت نزاع، رشدی ۳٫۵ درصدی داشته است که آمار نزاع در شهرستان بجنورد در این مدت ۱۰ درصد رشد داشته است.

وی افزود: از مجموع کل نزاع ، تعداد سه هزار و ۹۱۳ نفر مرد و یک هزار ۶۱۶ نفر زن بوده‌اند. 

مدیر کل پزشکی قانونی خراسان شمالی گفت: در سال جاری روزانه بیش از ۶ زن (۵۷/۶ نفر) مدعی مصدومیت در درگیری به پزشکی قانونی استان مراجعه کرده‌اند.

 
وی بیان اینکه تا پایان آبان ماه سال جاری، پنج هزار و ۵۲۹ پرونده مصدوم در نزاع در این استان بررسی شد گفت: نزاع در بجنورد ۱۰ درصد افزایش یافت.

عضو شورای قضائی استان در خصوص تفکیک ماهانه آمار نزاع استان افزود: در هشت ماهه گذشته، مرداد ماه با تعداد ۸۱۶ نفر بیشترین و آبان ماه با تعداد ۵۳۶ نفر کمترین تعداد مدعی مصدومیت در درگیری را در پزشکی قانونی داشته اند. 

سلحشور اظهار کرد: تفکیک شهرستانی آمار مدعیان مصدومیت در نزاع نشان می‎‌دهد، بجنورد با تعداد دو هزار و ۱۹۷ نفر بیشترین تعداد را داشته است و پس از آن شهرستان‎های شیروان با یک هزار و ۱۷۰ نفر و اسفراین با یک هزار و ۲۷ نفر رتبه دوم و سوم را دارد.

وی افزود: آشخانه با ۵۱۵نفر ، فاروج با ۳۵۶نفر، جاجرم با ۳۰۰ نفر به ترتیب چهارم تا ششم هستند و کمترین آمار مربوط به شهرستان راز با تعداد ۶۸ نفر است.

به گزارش سروش، وی گفت: در سال گذشته تعداد شش هزار و ۹۵۵ نفر مدعی مصدومیت در نزاع، در مراکز پزشکی قانونی استان معاینه شده‌اند.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه