کد خبر:6453
پ
صالح

تائید مرگ علی عبدالله صالح توسط وزارت کشور یمن

وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، خبر مرگ علی عبدالله صالح رئیس‎جمهور سابق این کشور را تائید کرد.

وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، خبر مرگ علی عبدالله صالح رئیس‎جمهور سابق این کشور را تائید کرد.

به گزارش سروش، وزارت کشور یمن امروز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای رسمی، ساعاتی پس از انتشار شایعه کشته‎شدن علی عبدالله صالح، خبر مرگ او را تأیید و رسما اعلام کرد که علی عبدالله صالح کشته شد. 

در بیانیه وزارت کشور ذکر نشده صالح ، چطور کشته شده یا چه کسی او را کشته و صرفا آمده است که «بحرانی که شبه‌نظامیان خیانت شروع کردند،‌ با کشته شدن سرکرده‌شان و تعدادی از عناصر جنایتکار به پایان رسید». 

به گفته وزارت کشور یمن، با کشته شدن علی عبدالله صالح ، «خنثی‌سازی طرح فتنه‌انگیز، به مثابه سقوط خطرناکترین طرح خیانت و فتنه‌ای بود با نیروهای متجاوز [عربستان سعودی] همراه شد تا یمن را به زانو در آورد».

طبق گزارش «المسیره»، در این بیانیه آمده است که «وزارت کشور پایان بحران شبه‌نظامیان طرح خیانت را با تحکیم تسلط کامل بر لانه‌های آنان و برقراری امنیت در سراسر پایتخت و حومه و همه استان‌های دیگر، و همچنین با کشته شدن سرکرده طرح خیانت و شماری از عناصرش اعلام می‌کند.

 آنان شماری از مردم را کشتند و راهها را بستند و آشوب برپا کردند و آرامش عمومی را بر هم زدند و به شکل آشکار و مستقیم با کشورهای متجاز [ائتلاف سعودی] همدست شدند و تلاش کردند که ورودی‌های شهر را همزمان با بمباران شدید هواپیماهای ائتلاف متجاوز سعودی که حملاتش را برای پیشبرد طرح فتنه و جنگ داخلی تشدید کردند، ببندند.

 این امر وزارت کشور را ملزم کرد که با سرعت عمل وارد شود و وضعیت را فیصله دهد». 

 

به گزارش سروش، وزارت کشور یمن مرگ علی عبدالله صالح را «پیروزی» توصیف و در پایان بیانیه اعلام کرد:

با این پیروزی تعیین‌کننده در سیر نبرد آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی وزارت کشور شاکر خداوند متعال است و از بزرگان و شورای عالی سیاسی و دولت نجات می و مردم یمن و قبائل و همه نیروهای ملی برای کمک به برقراری امنیت در کشور تشکر می‌کند…». 

انتهای پیام///

منبع
فارس
ارسال دیدگاه