کد خبر:6229
پ
گوترش
هشدار سازمان ملل متحد

توقف حملات هوایی و زمینی به کشور یمن

دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد، حملات هوایی و زمینی ائتلاف عربی علیه یمن متوقف و ورود کالاهای تجاری به این کشور از سرگرفته‎شود.

دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد، حملات هوایی و زمینی ائتلاف عربی علیه یمن متوقف و ورود کالاهای تجاری به این کشور از سرگرفته‎شود.

به گزارش سروش، به نقل از رویترز، گوترش درخصوص حملات هوایی عربستان هشدار داد: میلیون‎ها کودک، زن و مرد در خطر گرسنگی، بیماری و مرگ هستند.

رسانه‎های محلی یمنی گزارش دادند که ائتلاف تحت سرکردگی عربستان حملات هوایی را به صنعا پایتخت یمن انجام داد.

 پس از آنکه علی عبدالله صالح رئیس جمهوری سابق یمن اعلام کرد که دیگر از جنبش انصارالله حمایت نمی کند، نیروهای ائتلاف حملات هوایی را انجام دادند.

صنعا چهارشنبه گذشته با تحریک‎های عربستان و امارات در جبهه علی عبدالله صالح و طرفداران آن، صحنه درگیری‎هایی میان نیروهای انصارالله و علی عبدالله صالح است.

سازمان ملل متحد جنگ یمن و اقدام عربستان در حمله به این کشور فقیر عربی را فاجعه قرن حاضر می داند.

 

عربستان همراه با چند کشور دیگر از روز ششم فروردین سال ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره یمن در ابعاد زمینی، دریایی و هوایی و همچنین حملات هوایی با هدف بازگرداندن منصور‎هادی، رئیس‎جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد.

 

معاون دبیر کل سازمان ملل از ائتلاف کشورهای عربی به سرکردگی عربستان خواست به محاصره یمن به طور کامل پایان دهد.

مجله اکونومیست چاپ لندن روز یکشنبه نوشت: بمباران‎های مداوم کشور محروم یمن توسط عربستان سعودی تاسیسات آب آشامیدنی و بهداشتی را ویران کرده و مردم یمن علاوه بر اینکه قربانی جنگ داخلی قرار شده اند.

 

به گزارش سروش، به نوشته این نشریه انگلیسی، همچنین تلفات انسانی براثر گسترش بیماری مسری وبا و دیفتری، فاجعه بار است.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه