اخبار برگزیده

کد خبر:6286
پ
تعزیرات
مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی استان تهران:

سازمان تعزیرات برای مردم ناشناخته است

سازمان تعزیرات میادین بزرگ میوه و تره بار را ساماندهی کرد بطوری که حتی خیابان‌های عمومی را به دلالان اجاره می‌دادند.

سازمان تعزیرات میادین بزرگ میوه و تره بار را ساماندهی کرد بطوری که حتی خیابان‌های عمومی را به دلالان اجاره می‌دادند.

 

 

به گزارش سروش، مدیرکل سابق سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به رعایت نشدن خالص فروشی توسط اصناف گفت: دو سال جنگیدیم و برای یک دستور دینی مصوبه گرفتیم.

 

ساماندهی میادین و بازارها

محمد محمدی در مراسم تودیع خود از اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران که با حضور جمال انصاری رییس سازمان تعزیرات حکومتی برگزار شد، به ساماندهی میادین و بازارها در مدت مسئولیتش در تعزیرات اشاره و اظهارکرد: در برخی میادین مثل میدان بزرگ میوه و تره‌بار تخلفات در حدی رفته بود که حتی خیابان‌های عمومی را به دلالان اجاره می‌دادند.

 

طرحی به مدت ۴۰ شب

مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: در همین راستا، با کمک استانداری و نیروی انتظامی، طرحی به مدت ۴۰ شب برگزار شد. البته مقاومت هایی صورت گرفت اما نهایتاً آن تابو شکست.

 

طرح فرمانداری

محمدی با بیان اینکه اخیرا هم گویا فرمانداری طرحی را در این زمینه آغاز کرده است تصریح کرد: آن موقع که خیلی‌ها در خواب ناز به سر می‌بردند، تعزیراتی‌ها برای جلوگیری از تخلفات، در میدان بودند.

 

طرح مبازه با قاچاق کالا

وی اجرای طرح مبازه با قاچاق کالا در سطح عرضه در کوچه مروی و کوچه ابوالفتح در مروی را از دیگر اقدامات تعزیرات تهران در چهار سال گذشته عنوان کرد و گفت: الان می‌توانید به کوچه مروی یا ابوالفتح بروید و نتیجه این طرح‌ها را ببینید.

 

اجرای طرح خالص فروشی

مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی استان تهران همچنین به اجرای طرح خالص فروشی اشاره کرد و افزود: قبل از انقلاب خالص فروشی رعایت می‌شد اما به مرور کم رنگ شد طوری که در فروش میوه و شیرینی، کارتن یا جعبه میوه را هم همراه کالا به مشتری می‌فروختند.

 

صنف شیرینی فروش‌ها این مصوبه را اجرایی کرده‌اند

محمدی اضافه کرد: این موضوع را پیگیری کردیم؛ دو سال جنگیدیم و برای یک دستور دینی و حکم الهی مصوبه گرفتیم اما مقاومت‌ها شروع شد. خوشبختانه صنف شیرینی فروش‌ها این مصوبه را اجرایی کرده‌اند و اگر واحدی رعایت نکند، تخلف کرده است اما هنوز میدان میوه و تره بار زیر بار نمی‌رود.

 

موضوع قیمت‌های غیر واقعی را برای اولین بار تعزیرات

وی با بیان اینکه امروز مردم نمی‌توانند حق خود را بگیرند و ما باید کمک کنیم گفت: موضوع قیمت‌های غیر واقعی را برای اولین بار تعزیرات مطرح کرد زیرا ارقام را دو برابر قیمت واقعی روی اجناس درج می‌کردند.  تعزیرات این موضوع را مطرح کرد و تا حدودی پیش رفتیم اما صورت مسئله را پاک و کلاًٌ قیمت‌گذاری را حذف کردند که خوشبختانه با پیگیری انجمن حمایت از مصرف کنندگان، حذف قیمت لغو شد.

 

وارد کردن گوشت دولتی هم این اتفاق افتاد

مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی استان تهران افزود: یکی دیگر از عجایب تاریخی بازار اسلامی، نحوه عرضه گوشت بود که گوشت میش را به جای گوشت بره می دادند و متاسفانه در وارد کردن گوشت دولتی هم این اتفاق افتاد. تعزیرات وارد شد و کارهایی انجام داد اما باید تا آخر رفت.

 

 

نجومی بودن قیمت‌ها در فرودگاه‌ها

وی با اشاره به نجومی بودن قیمت‌ها در فرودگاه‌ها اضافه کرد: متاسفانه در فرودگاه ها قیمت‌ها نجومی است و از جیب مردم می‌رود. به تعزیرات می‌گفتند به شما چه ربطی دارد؛ شما تعزیرات هستید و همین مسئله باعث شد به بهانه دولتی بودن تعزیرات، جا ندهند. بی‌تفاوتی مسئولان در قبال تخلفات به جایی رسیده که یک شهروند در فرودگاه از تخلف و قیمت‌های گران گلایه می‌کند و بالاترین مقام مسئول او را مسخره می‌کند.

 

 

جلوگیری از افزایش قیمت نان

محمدی به جلوگیری از افزایش قیمت نان اشاره کرد و گفت: سر این قضیه چه بلایی که سر ما نیاوردند.  اولاً از رییس جمهور بابت لغو قیمت نان تشکر می‌کنم. رییس جمهور گفتند این کار کارشناسی نشده بود؛ البته چرا شده بود اما کارشناسی‌ها مشکل داشت. در جلسات کارشناسی ما را راه نمی‌دادند و جلساتی هم که حضور می‌یافتم، اعتراض می‌کردیم. مشکل کارشناسی‌ها بود. کارشناسان‌شان در ارتباط با نان همان استدلالی را می‌کرد که درباره پفک می‌کرد؛ این خیلی جالب است! نمی‌داند که نان قوت‌لایموت است؟ نمی‌داند که هنوز در این کشور هستند کسانی که غذایشان نان است؟ اگر نمی‌دانید بیاید تا من به شما آنها را نشان دهم. خیلی از کشورها این چیزها را می دانند و به قیمت نان دست نزدند. بدتر از همه اینها کارشناسانی بودند که امانتداری نکردند و نهایتاً هم ۱۵ درصد قیمت را افزایش و حداقل ۱۷ درصد وزن چانه خمیر را کاهش دادند و گفتند نان ۱۵ درصد گران شد. در آخر هم ما تحریم شدیم.

 

 

سکوت دستگاه‌های مسئول در برابر افزایش قیمت نان

وی با اشاره به سکوت دستگاه‌های مسئول در برابر افزایش قیمت نان گفت: همه ساکت بودند و قرار بود انجام شود. همه چیز تمام شده بود. در این کشور نان مهمتر است یا قلیان؟ یک مصاحبه‌ای انجام و منتشر شد و از استانداری ما را خواستند. با استاندار و سایر مسئولان نشستیم و در همان جلسه هم موضوع را مطرح کردم. خوشبختانه نتیجه داد و افزایش قیمت نان لغو شد. نمی گویم مشکلات نانوایان حل نشود اما قرار نیست مشکلات آنها را مصرف کننده تقبل کند.

 

 

به گزارش سروش، محمدی در پایان تصریح کرد: اگر این مشکل حل نمی شد؛ نارضایتی عمومی که الان هم هست، تشدید می‌شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه