اخبار برگزیده

کد خبر:6422
پ
بحرین

قرارداد نفتی ۴.۲ میلیارد دلاری بحرین با فرانسه-آمریکا

بحرین برای افزایش تولید نفت خود به ۳۶۰ هزار بشکه در روز، قراردادی را به ارزش ۴.۲ میلیارد دلار با یک کنسرسیوم فرانسوی-آمریکایی منعقد کرد.

بحرین برای افزایش تولید نفت خود به ۳۶۰ هزار بشکه در روز، قراردادی را به ارزش ۴.۲ میلیارد دلار با یک کنسرسیوم فرانسوی-آمریکایی منعقد کرد.

 

به گزارش سروش، کنسرسیوم فرانسوی-آمریکایی گروه «تکنیپ اف ام سی» که ارائه دهنده خدمات نفتی است، قراردادی را به ارزش ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار به منظور توسعه‌ی ظرفیت پالایشگاه «سیترا» بحرین با این کشور منعقد کرد.

به موجب این قرار داد، شرکت نفت بحرین ظرفیت تولید خود را در پالایشگاه جزیره «سیترا» از رقم فعلی ۲۶۷ هزار بشکه در روز به ۳۶۰ هزار بشکه در روز افزایش خواهد داد.

در حال حاضر پالایشگاه سیترا در حدود ۹۵ درصد از تولید خود را صادر می‌کند که عمده مشتریان آن هندوستان و کشورهای خاور دور هستند.

شرکت تکنیپ اف ام سی اعلام کرد، این کنسرسیوم متشکل از یک پالایشگاه از کره جنوبی، کارخانه‌های برق مهندسی سامسونگ و یک شرکت

مهندسی نفت اسپانیایی است و اتمام پروژه این شرکت با پالایشگاه بحرین تا سال ۲۰۲۲ میلادی به پایان خواهد رسید.

«نِلو آسلتی» رییس بخش فعالیت‌های فراساحلی و ساحلی تکنیپ گفت:

قرار داد آبرومندانه‌ای بین ما و شرکت نفت بحرین، منعقد شده که نشان از همکاری بلند مدت و استحکام بخشیدن به پیشگامی ما در بخش پالایشگاهی است.

به گزارش سروش، بر پایه این گزارش، بحرین به عنوان اولین کشور عربی حوزه خلیج فارس است که در سال ۱۹۳۲ میلادی شروع به تولید نفت کرد؛ اما ذخایر آن به اتمام رسید و در حال حاضر میدان نفتی بحرین در «ابوسافا» با عربستان سعودی مشترک است که با یک خط لوله قرار گرفته شده در زیر دریا به این کشور ارسال می‌شود.

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه