کد خبر:6255
پ
جاسم
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی

لزوم استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارس خراسان رضوی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی از لزوم استانداردسازی سامانه گرمایشی در بیش از ۲ هزار مدرسه خبر داد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی از لزوم استانداردسازی سامانه گرمایشی در بیش از ۲ هزار مدرسه خبر داد.

به گزارش سروش، جاسم حسین پور روز دوشنبه در گفت و گو با رسانه‏‎ها اظهار کرد: از مجموع هفت هزار و ۲۰۰ مدرسه استان، بیش از ۲ هزار مدرسه شرایط نصب سامانه حرارت مرکزی و موتورخانه را دارند که این امر مستلزم تخصیص اعتبار است.

وی با اشاره به اینکه در سه سال اخیر در ۲۶۰۰ مدرسه با ۱۸ هزار کلاس درس سامانه گرمایشی استاندارد و شوفاژ نصب شده، افزود: برای نصب و اجرای سامانه گرمایشی اعتباری معادل هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان خراسان رضوی گفت: بقیه مدارس دارای بخاری کاربراتوری استاندارد و یا بخاری تابشی هستند.

وی با بیان اینکه هیچ مدرسه ای در استان بخاری نفتی چکه ای ندارد و در صورت اعلام وجود نیز، نسبت به جایگزینی آنها با بخاری استاندارد اقدام می شود، افزود: با توجه به اینکه بخاری تابشی مصرف برق بالایی دارد درصدد پیگیری تهیه بخاری گازسوز دوجداره هستیم تا جایگزین بخاری تابشی شود.

حسین پور افزود: البته این جایگزینی برای سال آینده محقق می شود اما آنچه مهم است، استاندارد سامانه‎ گرمایشی است که خوشبختانه در این زمینه مشکلی در استان وجود ندارد.

وی اظهار کرد: کلیه مدارس جدیدالتاسیس در هشت سال اخیر نیز با سامانه موتورخانه مرکزی و شوفاژ آماده سازی و تحویل شده است بنابراین در رابطه با استاندارد سامانه گرمایشی مدارس نیز نگرانی وجود ندارد.

این مسئول با بیان اینکه از نظر استانداردسازی سامانه‎های گرمایشی مدارس، خراسان رضوی رتبه نخست کشور را دارد، افزود: در این رابطه همت و تلاش بالایی صورت گرفته و امید است شاهد گذران زمستانی خوب در مدارس استان باشیم.

به گزارش سروش، یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز استان خراسان رضوی، که حدود ۹ درصد جمعیت دانش آموزی کشور را شامل می شود، در هفت هزار و ۲۰۰ باب آموزشگاه تحصیل می کنند.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 14 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول