کد خبر:6263
پ
نجفی

نجفی عملکرد شهرداری تهران در قالب نامه به دولت ارائه کرد

نجفی شهرداری تهران گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه خود را در قالب نامه به دولت ارسال کرد.

نجفی شهرداری تهران گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه خود را در قالب نامه به دولت ارسال کرد.

 

 

 

به گزارش سروش، محمد علی نجفی شهردار تهران گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه خود را در قالب نامه به دولت ارسال کرد.

 نامه شهردار تهران به شرح زیر است:

امروز یکصدمین روزی است که بنده و همکارانم، سکانِ شهرداری تهران را در دست گرفته‌ایم، نهادی عمومی و خدمتگزار که نقش بی‌بدیلش در معادلات شهری و ملی بر هیچ کس پوشیده نیست. در طول این مدت شهرداری تهران مسائل و مشکلات گوناگونی را پشت سر گذاشته و افق‌های تازه‌ای را برای خود ترسیم کرده است که شرحِ آن بی‌شک در حوصله این مقال نیست، آنچه مرا به نگارشِ این یادداشت ترغیب کرد، فضای تازه و مشترکی است که در طول این ۱۰۰ روز بین شهرداری تهران و دولتِ دوازدهم شکل گرفته است، فضای تازه‌ای که مصادیقش کم نیست و من تلاش می‌کنم در این یادداشت گوشه‌هایی از آن را بازگو کنم.

 

 

مسیر تازه‌ای را پیش روی مدیرانِ اجرایی کشور قرار داد

۱. رأی مردم در انتخاباتِ معنادارِ ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا، مسیر تازه‌ای را پیش روی مدیرانِ اجرایی کشور قرار داد، انتخابی استراتژیک که از یک سو تداوم راهِ دولتِ اعتدال را تثبیت و از سوی دیگر فضایی تازه را برای اداره شهرِ تهران مهیا کرد. همین رأی معنادار بود که حضورِ شهردار تهران را در جلسات هیأت دولت پس از نزدیک به ۱۴ سال مهیا کرد،حضوری بسیار مهم و راهبردی که هم می‌تواند موجباتِ طرح مسائل و دغدغه‌های کلانشهرِ تهران را در جمع هیأت وزیران مهیا سازد و هم زمینه حلِ آنها را فراهم آورد. تهران و سایر کلانشهرها مسائل مختلفی در حوزه‌های گوناگون دارند که دیدارِ چهره به چهره با وزرا و طرح هفتگی آنها، بی‌شک می‌تواند زمینه سازِ به نتیجه رسیدنِ مطلوب این مسائل را فراهم آورد.

 

 

همکاری دولت و شهرداری در حوزه بافت فرسوده شهری

۲. همکاری دولت و شهرداری در حوزه بافت فرسوده شهری از مسائل مهمی بود که در طول این ۱۰۰ روز  نتایج مهمی را حاصل کرد. همان طور که روحانی هم در گزارش ۱۰۰ روزه به آن اشاره کردند، دولت همکاری اثر بخش و مهمی را با شهرداری تهران در زمینه بافت‌های فرسوده آغاز کرده است و شخص رئیس جمهورِ نیز در چندین جلسه مستقیماً شرکت کرده است. این موضوع نشان دهنده اهمیتِ بحث بافت‌های فرسوده برای مدیریت شهری و دولت دوازدهم است و امیدوارم با تداوم رویکردِ کنونی، این موضوع به عنوان یکی از چالش‌های مهم شهر تهران به سرانجامی مطلوب دست یابد.

 

 

همکاری‌های دولت و شهرداری در ۱۰۰ روز نخست

۳. اجتماع عظیم اربعین صحنه دیگری از همکاری‌های دولت و شهرداری در ۱۰۰ روز نخست فعالیتِ مدیریت جدید شهری بود،همکاری که نه تنها توانست امنیت، نظم،بهداشت و مسائلی از این دست را در بین زائران میلیونی حضرت امام حسین(ع) شامل شود، که از سوی دیگر توانست نشان دهنده نتایجِ یک همکاری دوجانبه و اثر بخش باشد. این همکاری نشان داد که می‌توان در سایه تعامل، هم به هم افزایی رسید و هم رضایتِ مردم را به عنوان ولی نعمتان ما فراهم آورد.

 

همکاری‌های دو جانبه شهرداری تهران با دولتِ در طول این ۱۰۰ روز

۴. همکاری‌های دو جانبه شهرداری تهران با دولتِ در طول این ۱۰۰ روز، مصداق مهم دیگری هم داشت که یکی از آنها همکاری مشترکی بود که در حوزه حمل و نقل و ترافیک شکل گرفت. همه به خوبی می‌دانیم که حمل و نقل و ترافیک یکی از جدی‌ترین مشکلات شهروندانِ تهرانی است و تلاش برای کاهشِ مشکلات مربوط به آن یکی از جدی‌ترین وظایفِ همکارانِ من در شهرداری تهران است. در طول این ۱۰۰ روز، با نشست‌ها و جلسات مشترکی که با دولت برگزار شد و وعده‌ها و قول‌هایی که درباره تعهدات مشترک دولت و شهرداری به یکدیگر مطرح شد، چشم‌انداز خوبی از توسعه خطوط مترو و کاستن از مشکلات مربوط به ترافیک مطرح شد،امیدوارم با تداوم وضعِ کنونی، این تعهدات هر چه سریعتر عملیاتی شود تا این معضلِ دیرپای شهری اندکی کاهش یابد، اتفاقی که همزمان می‌تواند نتایج مثبتی در کاهش آلودگی هوای تهران هم داشته باشد.

 

 

 

به گزارش سروش، سخنانِ چند روز پیشِ ریاست جمهوری در رسانه ملی در برنامه‌ای که برای ارائه گزارشِ ۱۰۰ روزه دولتِ تدارک دیده شده بود، به ما این امیدواری را داد که همچنان می‌توانیم به همکاری‌های گسترده همه ارکان دولت با شهرداری تهران امیدوار باشیم. در اینجا لازم است تأکید کنم که ما نیز چون رئیس جمهوری از «فضای برادری» که بین دولت و شهرداری در دوره جدید به وجود آمده است خوشحالیم و بر این باوریم این فضای تعاملی می‌تواند موجباتِ حل بخش زیادی از مشکلات و معضلات شهری را فراهم آورد و چشم اندازی روشن‌تر را پیش روی شهروندانِ تهران قرار دهد. امیدوارم در پایانِ این همکاری چهار ساله و در افقِ ایرانِ ۱۴۰۰، نتیجه تعاملِ دولت و شهرداری تهران، همان چیزی باشد که مردم از ما انتظار دارند.

 

 

 

محمد علی نجفی
شهردار تهران

 

 

انتهای پیام///

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه