کد خبر:6435
پ
مناطق

بافت فرسوده قم در صورت بحران، حادثه ساز خواهد بود

بافت فرسوده قم در زمان بحران، حادثه ساز خواهد بود از این رو باید امکانات مناسبی در مواجهه با بحران برای بافت های فرسوده قم در نظر گرفت.

بافت فرسوده قم در زمان بحران، حادثه ساز خواهد بود از این رو باید امکانات مناسبی در مواجهه با بحران برای بافت های فرسوده قم در نظر گرفت.

 

 

به گزارش سروش، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم  در هجدهمین جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری، افزود: با توجه به اهمیت استحکام سازه در زمان بحران، هماهنگی با سازمان نظام مهندسی در جهت بازدید از ساختمان‌های در حال ساخت و اعمال قوانین ساخت و ساز و نظام مهندسی اهمیت زیادی دارد.

 

 

آموزش رکن مهمی در کاهش خسارات

عباس جعفری اظهار داشت: آموزش رکن مهمی در کاهش خسارات در زمان وقوع حادثه است در این باره در سال گذشته ۹۰ هزار ساعت و در سال جاری نیز نیز ۲۵ هزار نفر ساعت آموزش را به اقشار مختلف مردم ارائه کرده ایم.

 

 

بهره گیری ظرفیت های مردمی

وی خاطرنشان کرد: بهره گیری ظرفیت های مردمی در جهت کمک به آسیب‌دیدگان و کاهش خسارت‌ از راهبردهای مهم در مدیریت بحران است.

 

وقوع زلزله غرب کشور

مدیرعامل آتش نشانی قم یادآور شد: پس از وقوع زلزله غرب کشور تلاش کردیم در اسرع وقت در صحنه کمک به زلزله‌زدگان حضور یابیم.

 

وی گفت: در همان ساعات اولیه حادثه ۴ اکیپ جهت بازدید و کسب تجربه از زوایای حادثه در رویارویی با این نوع از حوادث و ارزیابی خسارات به منطقه اعزام شد.

 

جعفری افزود: سرپل ذهاب با وجود ساخت و سازهای جدید پس از دوران جنگ تحمیلی و حتی در دو سال گذشته خسارات زیادی متحمل شد که نشان از ضعف مهندسی در ساخت و ساز و فقدان استحکام داشت.

 

ضعف در سازه ها و مسکن مهر

مدیرعامل آتش نشانی قم بیان کرد: علت تخریب بسیاری از سازه ها و حتی مسکن مهر ضعف در بهره گیری از سازه های بتنی و فلزی و مشکلات فنی در اتصالات تیغه ها بود.

 

وی در ادامه پیرامون خدمات و عملکرد آتش نشانی در قم نیز اظهار داشت: در حال حاضر تعداد ۱۲ ایستگاه آتش نشانی در مناطق مختلف قم احداث شده است.

 

ایستگاه آتش نشانی مجهز و مادر در بلوار پیامبر اعظم(ص)

جعفری تصریح کرد: همچنین یک ایستگاه آتش نشانی مجهز و مادر در بلوار پیامبر اعظم(ص) پیش بینی شده است تا بتوان بخش عمده ای نیازهای این محدوده را برطرف ساخت.

 

ارتقای سطح ایمنی از سال آینده

وی عنوان کرد: با توجه به رسالتی که بر عهده داریم در راستای ارتقای سطح ایمنی از سال آینده تدابیری در جهت تابلوها و علائم ایمنی و بازدید از آسانسورها و ساختمان های عمومی و …اتخاذ می شود.

 

به گزارش سروش، مدیرعامل آتش نشانی قم در پایان متذکر شد: نظارت بر استانداردسازی لوازم و تجهیزات ساختمانی و دریافت گواهینامه ها و آزمایش های لازم از اقدامات اساسی و پیشگیرانه در مواجهه با بحران ها می باشد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه