کد خبر:6468
پ
جفری

سفر مسئول امور سیاسی سازمان ملل به کره شمالی

رویترز از سفر مسئول امور سیاسی سازمان ملل و مقام پیشین وزارت خارجه آمریکا به شبه جزیره کره، برای دیدار با وزیر خارجه کره شمالی خبر داد.

رویترز از سفر مسئول امور سیاسی سازمان ملل و مقام پیشین وزارت خارجه آمریکا به شبه جزیره کره، برای دیدار با وزیر خارجه کره شمالی خبر داد.

به گزارش سروش، به نقل از خبرگزاری رویترز، «جفری فلتمن» مسئول امور سیاسی سازمان ملل و مقام پیشین وزارت خارجه آمریکا امروز (سه شنبه) به کره شمالی می رود.

گفت و گوی مسئول امور سیاسی سازمان ملل با ری یونگ هو

فلتمن که تا روز جمعه در کره شمالی خواهد بود، درباره منافع و نگرانی های مشترک با «ری یونگ هو» وزیر خارجه این کشور و «پاک میونگ کوگ» معاون او دیدار و گفت و گو می کند.

«استفان دوژاریک» سخنگوی دبیر کل سازمان ملل این سفر را در پاسخ به دعوتی طولانی مدت از سوی پیونگ یانگ برای گفت و گو با مقام های سازمان ملل توصیف کرد.

فلتمن پس از همتای پیشین خود، بلندپایه ترین مقام سازمان ملل است که در ۶ سال گذشته به کره شمالی سفر می کند.

این سفر در حالی انجام می‎شود که پس از دو ماه کاهش نسبی تنش ها در شبه جزیره کره که با امتناع کره شمالی از هرگونه آزمایش موشکی و هسته ای همراه بود، پیونگ یانگ چهارشنبه گذشته پیشرفته ترین موشک قاره پیمای خود را آزمایش کرد.

آمریکا و کره جنوبی نیز به رغم هشدارهای مسکو و پکن روز گذشته رزمایش هوایی مشترک خود را با حضور بیش از ۲۳۰ جنگنده آغاز کردند.

به گزارش سروش، پیونگ یانگ هشدار داده‎است که این رزمایش شبه جزیره کره را به مرز جنگ هسته‎ای می کشاند.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه